.

.

LABAICAI Кашмир Предиво + Кадифен Конец, Анти-Pilling Долго Кадифен Плетење Предиво за Crocheting, Бебе Работи за Шиење(816)

LABAICAI Кашмир Предиво + Кадифен Конец, Анти-Pilling Долго Кадифен Плетење Предиво за Crocheting, Бебе Работи

DEN 190.32
Залиха

100% нов бренд и висок квалитет.Направен од целосна кадифен ,екстра мек топло ,анти-pilling.Совршен за да се обиде плетење, crocheting или рака плетење.Мека занает, топло и малку флексибилни.Рака мие, се постават рамен да се исуши или ниска температура за пеглање.Одлично за бебе облека, поради неговата мека на допир и издржливост.Pilling отпорни и намалување отпорни.Одлично за деца, мајки, и игла felting почетници или услуги, уживаат среќен време со кого ви се допаѓа најмногу.Совршен за бебе облека, облека, чорапи, ракавици, headdress, DIY занаети одлуки, подарок одлуки, играчки, капи, накит одлуки и голем број на други предиво занает проекти.Пакет содржи : 1 x 50g Кадифен Предиво +1 x 20g Кадифен тема.Услуги на клиентите : Со LABAICAI, ти си преземање на никаков ризик со купувањето.Само кажи ни какви прашања имате и ние ќе се потрудиме да ви даде најмногу задоволително решение.Ве молиме да проверите на нашата storefront за повеќе производи и други договори кои се на чекање за вас!.Материјал : кадифен предиво.Пакет содржи : 1 x 50g Кадифен Предиво.+1 x 20g Кадифен Предиво.Боја : покаже како слики.Handknitting игла : еден насоки користете број : 13 ,двојно насоки користете број : 10.50 g за 340 метри.Тежина : 50+20 g(50g основните топката плус 20 g партнер предиво .ние ви препорачуваме да сплетам ги заедно за да сигналот на вашиот плетење содржина.) (±5g е нормално,ако предвид тоа,ве молиме не цел тоа,ви благодариме за вашиот разбере) Дебелина : 14s/2 Машина поврзана : користете број : 7 игла.Белешки : Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.

R

Избор на клиент