.

.

ZHENGGUIFANG Професионални МЗ-P21 Топката Имајќи 37x49x7mm 45/45 Топки Велосипед 1-3/8 Инчен Слушалки Поправка Делови Топката Лежишта (1 парче)

ZHENGGUIFANG Професионални МЗ-P21 Топката Имајќи 37x49x7mm 45/45 Топки Велосипед 1-3/8 Инчен Слушалки Поправка

DEN 816.72
Залиха

Предмет : МЗ-P21; Затворачи : 2 RS Запечатени; Структура : Топката Имајќи.Во Внатрешноста И Outerside Bevel : 45/45. Димензии : 37 x 49 x 7 mm.ID (внатрешен дијаметар) : 37 mm; OD (надворешен дијаметар) : 49 мм; Ширина : 7 mm.Количина : 1 Lot = 1 КОМПЈУТЕР; Материјал : Имајќи Челик.Grease They се карактеризира со одлична отпорност на вода и оптоварување-сметководствена својства и да помогне да се обезбеди долгорочна заштита од ' рѓа и корозија.Имајќи Инсталација и Removal Bearings никогаш не треба да биде инсталиран со притискање на внатрешниот трка.Секогаш притиснете на надворешниот трка со пилот черупка или слична алатка, која само ќе направи контакт со метал страна на надворешниот трка.А имајќи го притиснете или слично, треба да се користат за да се врши на сила е потребно да притиснете на лого во домувањето.Осигурете се дека седење површината е чист и слободен од груби рабови, така што тие се вклопуваат вистина и квадрат.Доста често лежишта може да се чувствуваат добро пред монтирање, но потоа се чувствуваат "notchy" или "груба" по монтирање.Ова е речиси секогаш се должи на лежишта не седи квадратни и вистина.Грижа треба да се сфати дека имајќи е започната прав, а не во еден агол на домување.Имајќи Care To го продолжи животот на вашиот лежишта, не насочи висок авион на вода во близина на области на вашиот велосипед, каде што има лагери се наоѓа некоја ingress на вода може да доведе до предвремено имајќи неуспех.Материјал на ова лого е 52100 Хром челик, Не е водоотпорен.

R

Избор на клиент