.

.

Johnson Controls VG1245FS Нерѓосувачки Челик NPT Навој прекинување на Конекцијата за двонасочна Топката Вентили, 46.8 Cv Порта, 2 Големина

Johnson Controls VG1245FS Нерѓосувачки Челик NPT Навој прекинување на Конекцијата за двонасочна Топката Вентили,

DEN 5427.60
Залиха

Графит-Засилен Polytetrafluoroethylene (PTFE) Седишта. 200 psi Блиску исклучување Притисок Оценка обезбедува тесна shutoff.Етилен Пропилен Диен Мономер (EPDM) Двојно О-прстен Пареа Печат — обезбедува течење-слободен печат; пакување е тестиран и е течење-free по 200,000 циклуси во железо оксид загадена вода.Земја на потекло : сад.VG1000 Серија Топката Вентили се дизајнирани да се регулира протокот на топла вода или разладени и, за некои модели, низок притисок на пареа, како одговор на побарувачката на контролор во HVAC системи.Достапен во големини 1/2 преку 2 во. (DN15 преку DN50), ова семејство на две и три-начин кован месинг залистоци е фабрика или поле монтирани на Johnson Controls VA9104, M9106, M9109, и M9100 Серија Не-Пролет-Врати и VA9203 и VA9208 Серија Пролет-Враќање Електрични Активатори за вклучување/исклучување, лебдат, или пропорционална контрола.Се однесуваат на VG1000 Серија Кован Месинг Топката Вентили Производ Билтен (ОСВЕТЛЕНА-977132) за важни производ апликација информации.

R

Избор на клиент