.

.

JIAQUAN Фенг Шуи Пари Жаба, Среќа Пари Крастава жаба, Монета Крастава жаба да Attrack Богатство, Канцеларијата на Касиерот Приеми Продавница Restaurent Десктоп Украс (1pc/Pack)

JIAQUAN Фенг Шуи Пари Жаба, Среќа Пари Крастава жаба, Монета Крастава жаба да Attrack Богатство, Канцеларијата

DEN 215.76
Залиха

Материјал : Направен од висок квалитет на смола, златна боја.Големина : 5.2x5x4cm / 2.1x2x1.6".Структура : статуата е 3-нога крастава жаба во златна боја, кој седи на куп од Кинеската традиционална пари, со паричка во неговата уста, и врежан врз своите врати Големата Мечка во црвена боја.Што значи : На пари крастава жаба е добар во копа богатство и е познат како "богатство-привлекување на" животно.Големата Мечка во Кинеската традиционална култура значи богатство, унапредување во кариерата, долг живот и среќа.Примена : Десктоп украс да се стави во благајната на ресторан и продавница, во канцеларија, на прием и други деловни локации.Статуата е 3-нога крастава жаба во златна боја, кој седи на куп од Кинеската традиционална пари, со паричка во неговата уста, и врежан врз своите врати Големата Мечка во црвена боја.Тоа е среќен симбол, кој може да привлече и задржи богатство, донесе среќа и да се вардат од злото духови.Тоа е благослов за да добиете унапредување во кариерата и да уживате во долг живот.Спецификации : Димензии : 5.2x5x4cm / 2.1x2x1.6" Пакет : 1pc по пакет.Примена : 1).Добар подарок за отворање бизнис 2).Десктоп украс да се стави во канцеларија, благајната, приеми, продавница или други деловни локации, 3).Проблемот може да падне од крастава жаба уста.Повеќе тоа паѓа, повеќе furtune жаба ќе се донесе.Кога таа се стави на десктоп, бидете сигурни дека жаба глава е свртена на сопственикот.Внимание 1).Бидете сигурни дека шефот на Крастава жаба е свртена на сопственикот.Кога паричката паѓа, тоа значи богатство доаѓа до сопственикот. 2).Шефот на Крастава жаба НИКОГАШ не може да се соочи места со нечистотија како што тоалет или депонија.Тоа НИКОГАШ не може да се соочи места со вода или, како што се риба tand, вештачки фонтана, или базен. 3).Стави паричка под основата на статуата.Тоа може да се удвои Жаба е моќ да привлече богатството. 4).Само на сопственикот и семејството може да допре Жаба.Може да се направи шега дека Жаба каснувања да се запре други луѓе од допирање на тоа. 5).Нема потреба да се стави joss стапчиња пред Жаба.Може да се стави Пет Царот Древните Кинески Монети, wather или овошје, наместо.

R

Избор на клиент