.

.

BNYZWOT РК-33 NC Вдлабнати Жичен Безбедност Прозорец Вратата Контакт Сензор Аларм Магнетни полиња за Префрлање Бела 5 Пар

BNYZWOT РК-33 NC Вдлабнати Жичен Безбедност Прозорец Вратата Контакт Сензор Аларм Магнетни полиња за Префрлање

DEN 256.56
Залиха

Име на производ : Магнетни Вратата Исклучете Модел : РК-33. Контакт Тип : NC (Нормално Затворен) Actuation Растојание : 18mm ± 5mm Max.Актуелни : 0.5 А Макс.Контакт Моќ : 10 W Работен Напон : DC0-100 V.Секоја Големина(Приближно) : 17 x 10.6 mm / 0.67 x 0.42-инчен (H*D) Кабел Должина(Секој) : 25cm / 9.8-инчен Материјал : ABS (Домување) Жица Тип : 1007 UL#24 AWG.Боја : Бела Нето Тежина : 40g Пакет Содржина : 5pcs x Магнетна Врата Switch.Опис : 1.Координатор значи Нормално Затворени : Кога магнет заедно, коло е проводници( светло ); кога магнет посебна, коло не е проводници ( light off ).Кога ќе се направи ред,pls внимателно проверете! 2.Овие се врата контакт сензори кои се во употреба со било која и сите комерцијални или станбени картичка за пристап системи, како и сите безбедносни burglar аларм систем. 3.Работи како анти-кражба алармот, идеален за метал вратата и прозорецот.

R

Избор на клиент