.

.

Walfront Линеарна Фаза Лизгачки Табела Exactness Линеарна Превод Средување Имајќи Прирачник Exactness X‑Оската Линеарна Фаза Прирачник Платформа XPG60

Walfront Линеарна Фаза Лизгачки Табела Exactness Линеарна Превод Средување Имајќи Прирачник Exactness X‑Оската

DEN 3422.16
Залиха

Slient Додека Работат лизгачки табела е направена од алуминиум, што е тивок кога се работи, отпорно на гребење и триење-отпорни.Slient Додека Работат лизгачки табела е направена од алуминиум, што е тивок кога се работи, отпорно на гребење и триење-отпорни.Прочистите движењето на една ротација е само 0.5 мм, кои можат да ја прочистите движењето на растојание од платформа.Стабилни Перформанси На преминал ролери тип на движење водич метод има ниска возен триење и стабилни перформанси.Smother & Поголема слајд железнички е контролирана од страна на опрема, ротирачки рачка, која е здодевна работа и поголема точност.Мулти-целите Погодни за оптичка опрема, phlx производство на опрема, микроскопа, фотографска опрема, печатење притиска, итн.Спецификација : Предмет Тип : Лизгачки Табела Табела Големина : Прибл. 60 x 60mm / 2.4 2.4 x во Хоризонтална Имајќи Оптоварување : 49 N Вертикална Имајќи Оптоварување : 19.4 N се Движи Износ (Z Далечина) : Прибл. ±6.5 mm / 0.3 во Една Ротација Движење Растојание : Прибл. 0.5 mm Лизгачки Табела Материјал : Алуминиум Легура Хранење Метод : Fine-Tuning Knob Тип Движат Водич : Преминал Ролери Тип Надворешноста Третман : Anodic оксидација третман на Хоризонтална Движење на Точноста : 10µm Вертикално Движење на Точноста : 3µm За Misumi Модел : XFES40 Пакет Листа : 1 x Лизгачки Табела.

R

Избор на клиент