.

.

ИНА HK50242RS Игли Валчести Лого, Разговор Подготвени Куп, Надворешниот Прстен и Ролери, Челичен Кафез, Отворен Крај, Двојно Запечатени, Метрички, 50mm ID, 58mm OD, 24mm Ширина, 3600

ИНА HK50242RS Игли Валчести Лого, Разговор Подготвени Куп, Надворешниот Прстен и Ролери, Челичен Кафез, Отворен

DEN 1050.96
Залиха

Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.Преку прекалени, високо ниво на-јаглерод хром челик ролки за топлина толеранција и трајност под тешките бремиња.Лого е фабрика подмачкано со литиум сапун маснотии.Валчести лежишта може да се отвори на двата краја (на окно може да помине низ) или open (отвори) на едниот крај и затворени за другите.Тоа има помал пресек од машински игли валчести со ознака за употреба во ограничени монтажа простори.Оваа подготвени куп игли валчести имајќи ги исполнува Германскиот Институт за Normung стандард DIN 618-2 за обезбедување квалитет и се користат во различни апликации, како што се автомобилската и камион преноси, земјоделска и градежна опрема, пумпи и компресори, и две-циклус мотори, меѓу другите.Оваа ИНА разговор подготвени куп игли валчести имајќи има челичен кафез и печатите на двата краја, и е погоден за апликации со високи динамички товари.Подготвени челик надворешната школка (чаша) е намалена крст-дел за употреба во ограничени простори.Подготвени куп игли валчести со ознака за апликации со високи динамички товари.Компанијата е дел од Schaeffler Група, основана во 1946 година во Herzogenaurach, Германија, и ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди 9001 : 2008 и TS 16949 : 2009 за обезбедување на квалитетот.Иглата се цевките се изработени од преку прекалени, високо ниво на-јаглерод хром челик за издржливост и топлина толеранција.Валчести лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Ако тоа се заштитени, со оклопна е не-контакт усна, обично направени од метал.Усна контакт печати на двете страни да им помогне го задржи мазива и исклучување на контаминација.ИНА произведува лагери за автомобилската и индустриски апликации.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.

R

Избор на клиент