.

.

Lenovo Yoga C940 2-во-1 Ултра-Лесни Лаптоп,14 FHD 400nits Touch Дисплеј, , Intel Core i5-1035G4, Thunderbolt 3 ,Intel Ирис Плус, Леново Пенкало, веб Камера, Отпечаток, w/ Додатоци (Јога C940 | 512GB)

Lenovo Yoga C940 2-во-1 Ултра-Лесни Лаптоп,14 FHD 400nits Touch Дисплеј, , Intel Core i5-1035G4, Thunderbolt 3

DEN 20830.80
Залиха

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Визуелен празник на екранот : 14" FHD (1920x1080) IPS 400nits Сјајни екран осетлив на допир Екран, Dolby Визија, Ротирачки Звук Бар со Dolby Atmos Говорникот Систем, Интегриран Intel Ирис Плус Графика.Intel Core i5-1035 G4 (1.10 GHz, до 3.70 GHz со Турбо Зголемете, 4 Јадра, 8 Теми, 6 MB Cache) , Windows 10 Дома 64 Оперативен Систем, Само 0.56" тенка и 2.98 кг тежина, многу преносни, пофалби. 8 GB Лемење Меморија, Професионални надгради за да се 512 GB PCIe SSD.Оригиналниот Печат е отворена за надградба САМО.Ние не обезбедуваат 1 година стандардна гаранција на надгради SSD.Комплет со Tikbot Додатоци.HD Аудио, Dolby Atmos, 720p Камера со приватноста на блендата, позадинско осветлување Тастатура, Отпечатоци Читателот, Wifi, Bluetooth 5.0, Леново Интегрирани Пенкало, 60 Wh Батеријата макс да 17.5 час.Интерфејси се богати : 2x USB 3.1 Генералот 2 Тип-C / Intel Thunderbolt 3 (Моќ Испорака, Display Port), 1 x USB 3.1 Генералот 2** Тип-А, приклучок за Слушалки/микрофон комбо.Различни визуелни 14" Јога C940 лаптоп нуди брилијантен боја и јасност со и FHD екран осетлив на допир дисплеј и ултра-тесен bezels.Во до 500 nits светлината, тоа е 50% посветла од стандардните SDR прикажува.Вашиот визуелни ќе биде ultravivid, со подобрена боја точноста и пофини резолуција за оптимизиран пиксели, големина и длабочината на тонот. 3-димензионални звучни во секој режим На конвертибилен зглоб крие моќен Dolby Atmos Собраниски Систем кој immerses сте во 3 D звук во секој режим.Во комбинација со две групи на јазик кој моќен subwoofers, обичај високотонци, и уникатни вибрации buffers дека намали несаканиот шум на вашиот аудио ќе звучи поголемо, подлабоко, и многу повеќе точни.Задржи се движи Комбинирање на елегантни преносливост до 15 часа на батеријата, на ultrathin C940 ќе ви помогне моќ низ вашиот ден.Ако ви треба екстра поттик, еден час вклучен може моќ нејзино Брзо Полнење на батеријата до 80%.Моќ-исклучување режим; бара 65 W напојување*Брзо Полнење : Полнење на еден час во режим на чекање или додека се напојува од исклучување, за до 80% на животниот век на батеријата врз основа на резултатите од тестот со користење на Mobile Mark2014 вер. 1.5 животниот век на батеријата репер за тестирање.

R

Избор на клиент