.

.

Мини Led диоди 110‑220V 4 Сетови 2-Боја Водоотпорен ПРЕДВОДЕНА за Компјутер Модификација за Автомобил Модификација(Црвена Зелена)

Мини Led диоди 110‑220V 4 Сетови 2-Боја Водоотпорен ПРЕДВОДЕНА за Компјутер Модификација за Автомобил Модификација(Црвена

DEN 328.56
Залиха

Производот е и dustproof, изградена‑во запечатување прстен, се многу практични.Заеднички cathod electrode значи 2 боја на индикатор светлото споделување на негативен electrode.Точни CNC машина алатка за сечење технологија, еден‑парче метал школка има висока структурна сила, отпор да падне и судир.Усвојување на високо‑температурни пламен‑retardant база и пожар‑retardant жица, која може да биде пламен‑retardant во итни случаи, и на спроводливост е зајакната.Со услугата за животот на повеќе од 10,000 часа, униформа светлина емисија и добри перформанси.Функција : 1. Со услугата за животот на повеќе од 10,000 часа, униформа светлина емисија и добри перформанси.2. Точни CNC машина алатка за сечење технологија, еден‑парче метал школка има висока структурна сила, отпор да падне и судир.3. Производот е и dustproof, изградена‑во запечатување прстен, се многу практични.4. Усвојување на високо‑температурни пламен‑retardant база и пожар‑retardant жица, која може да биде пламен‑retardant во итни случаи, и на спроводливост е зајакната.5. Заеднички cathod electrode значи 2 боја на индикатор светлото споделување на негативен electrode.Спецификации : Предмет Тип : Пред-Жичен Круг LEDs Material : Месинг хром plated Uses : Автомобил измена, компјутер промена, контрола на пристап прекинувачи, CNC машина алатки, индустриска контрола instruments Installation Големина : M10 x 0.75 Напон : 110-220 VFunction : Заедничка cathod electrode Light Код Тип : LEDWorking Температура : -40℃~70℃/-40℉~158℉Работна Влажност : 10%-90%Сенка Тип : Рамни head Protection Ниво : IP67, IK10 Size : Прибл. 10мм / 0.4 in Features : Заедничка Cathod Electrode Значи : 2 боја на индикатор светлото споделување на негативен electrode After избирање на заеднички cathod electrode, црна линија е заеднички негативни electrode, црвената линија е црвено светло (позитивни), зелена линија е зелено светло (позитивни), црвена и жолта, сина и црвена се исти.Пакет Листата : 4 x LED Indicator4 x Компресија Nut4 x Миење.

R

Избор на клиент