.

.

Челичен Лим со Завртки, Црна Оксид Заврши, Пан Главата, Плоштад Диск, Тип АБ, #8-18 Тема Големина, 1/2 Должина (Пакување од 100)

Челичен Лим со Завртки, Црна Оксид Заврши, Пан Главата, Плоштад Диск, Тип АБ, 8-18 Тема Големина, 1/2 Должина

DEN 98.40
Залиха

Тип АБ точка има конусна совет и парична казна распоредени теми кои се погодни за формирање теми во тенок метали помеѓу 0.015" и 0.050" дебели и смола импрегнирани иверица.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен, и црна оксид заврши нуди лесна отпорност на корозија и подмачкување.Пан главата има рамна врвот и кратки вертикални страни со заоблени горниот раб.Плоштад вози противи пропаѓање подобро од Филипс или дупчиња диск.Црна оксид заврши челик, лим завртка со пан главата и квадрат дискот има Тип АБ точка за формирање теми во тенок метали помеѓу 0.015" и 0.050" дебели и смола импрегнирани иверица.Тип АБ точка има конусна совет од Типот точка со пофини распоредени теми од Типот Б точка.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Црна оксид заврши нуди лесна отпорност на корозија и подмачкување.Тавата главата има рамна врвот и кратки вертикални страни со заоблени горниот раб.На плоштадот се вози противи пропаѓање подобро од Филипс или дупчиња диск.Лим завртки, еден вид на само-прислушување завртки, имаат конци по целата должина на месо тело за прислушување и за прицврстување на тенок материјал.Точка стил го одредува видот на материјалот на завртка може да се користи на, како што се метал, дрво или пластика.Овие навртки најчесто имаат остри точка која ви помага да навлезат материјал.

R

Избор на клиент