.

.

ZHENGGUIFANG Професионални 2153114-2RSV MAX Имајќи 21.5x31x14mm Двоен Ред Целосна Топки Велосипед Дното Заградата Рамка Поправка Делови Топката Лежишта (1PC)

ZHENGGUIFANG Професионални 2153114-2RSV MAX Имајќи 21.5x31x14mm Двоен Ред Целосна Топки Велосипед Дното Заградата

DEN 360.24
Залиха

Предмет : 2153114-2 RSV; Затворачи : RS, со Запечатен.Структура : МАКС, Полн Топки, БЕЗ Retainer.Димензии : 21.5 x 31 x 14 mm.ID (внатрешен дијаметар) : 21.5 mm; OD (надворешен дијаметар) : 31 мм; Ширина : 14 mm.Количина : 1 Lot = 1 КОМПЈУТЕР; Вакуум Пакувања; Број на Модел : 2153114-2 RSV.ШТО СЕ МАКС ЛЕЖИШТА?Дизајнирани специјално за суспензија pivots, на лежишта пионер MAX тип на лежишта за велосипеди да се одговори на предизвиците поврзани со планински велосипед pivots.Овие лежишта се 35-40% повеќе капацитет отколку стандард радијална лежишта.Ние се постигне ова со посебен дизајн каде максимален број на топки, се вметнува во имајќи.Трката бразди се подлабоки на овие лежишта за поголема странична поддршка за извртување и повеќе сили поврзани со планински велосипед pivots.LLU печати даде максимална заштита против елементи, додека го држите 90% се пополни на Маснотии во внатрешноста.Grease They се карактеризира со одлична отпорност на вода и оптоварување-сметководствена својства и да помогне да се обезбеди долгорочна заштита од ' рѓа и корозија.Имајќи Инсталација и Removal Bearings никогаш не треба да биде инсталиран со притискање на внатрешниот трка.Секогаш притиснете на надворешниот трка со пилот черупка или слична алатка, која само ќе направи контакт со метал страна на надворешниот трка.А имајќи го притиснете или слично, треба да се користат за да се врши на сила е потребно да притиснете на лого во домувањето.Осигурете се дека седење површината е чист и слободен од груби рабови, така што тие се вклопуваат вистина и квадрат.Доста често лежишта може да се чувствуваат добро пред монтирање, но потоа се чувствуваат "notchy" или "груба" по монтирање.Ова е речиси секогаш се должи на лежишта не седи квадратни и вистина.Грижа треба да се сфати дека имајќи е започната прав, а не во еден агол на домување.Имајќи Care To го продолжи животот на вашиот лежишта, не насочи висок авион на вода во близина на области на вашиот велосипед, каде што има лагери се наоѓа некоја ingress на вода може да доведе до предвремено имајќи неуспех.Материјал на ова лого е 52100 Хром челик, Не е водоотпорен.

R

Избор на клиент