.

.

Haofy Анти-Статички Tweezer, Прецизност ESD Пинцети, од не ' Рѓосувачки Челик Tweezer, за Електроника, Sodlering, Накит, Ракотворби, Лабораториска Работа итн

Haofy Анти-Статички Tweezer, Прецизност ESD Пинцети, од не ' Рѓосувачки Челик Tweezer, за Електроника, Sodlering,

DEN 201.36
Залиха

Поле на Примена : Анти-статички Tweezer идеален за повеќе апликации, како што се компјутери, мобилни телефони, види собранието, и очила за поправка и сл.Анти-статички Уникатен Дизајн : анти-статички дизајн на оваа индустриска пинцети обезбедува Одлични перформанси, која е многу погодна за работа на прецизност и чувствителни електронски компоненти.Заменливи : прецизност електронски ESD пинцети со заменливи глави, кои може слободно да се замени според различни операции.Materil : активниот дел на tweezer е Направен од карбонски влакна, со висока цврстина и анти-статички.Стабилни Перформанси : анти-статички tweezer се Справи со е Направена на долготрајни, нерѓосувачки челик, рѓа отпорни и Здрав за употреба.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Materil : Нерѓосувачки Челик + Пластични Боја : Прикажува како слика на Производот Должина : Околу. 13cm / 5.1 инчен Пакет Тежина : Околу. 31g Пакет се Вклучени : 1 * Анти-статички Tweezer Сет.

R

Избор на клиент