.

.

Duraflame 1244 Firestart Firelighters, 12-Пакет

Duraflame 1244 Firestart Firelighters, 12-Пакет

DEN 615.84
Залиха

6oz оган почеток запалам лесно и изгори до 30 минути - доволно долго за да започнете тврдоглав дрво пожари.Чисти и лесно да се светлината со само еден натпревар.Направени со мешавина на восоци и обновливите извори, рециклиран биомаса влакна.Започнува пожари брзо и лесно.Користејќи го Огнот почеток резултира во побрз и повеќе се заврши палење на оган, намалување на емисиите на particulate matter и јаглерод моноксид.Duraflame е Америка е омилен оган стартер бренд.Duraflame Оган започнете Firelighters се брз, сигурен начин да запалат оган дрво.Секој стартер е индивидуално спакувани за чистење на ракување и брз еден натпревар осветлување.Користејќи го Огнот почеток резултира во побрз и повеќе се заврши палење на оган, намалување на емисиите на particulate matter и јаглерод моноксид па ти си прави вашата дел за заштита на квалитетот на воздухот кога ќе се користи оган на start.Duraflame Оган започнува користете само рециклирани дрво и земјоделски влакна, зачувување на вредни природни ресурси.Тие се со мешавина на восок и рециклиран биомаса влакна.Акции на Duraflame Оган започнете Firelighters за кога времето е во право за пријатна оган во каминот или лути ноќи околу камперски оган.

R

Избор на клиент