.

.

ASPZQ Добро Светло Пејзаж Led двонасочна Страна-Емитирачки LED Светло IP67 Водоотпорен Градина LED Палубата Светлина за Градина, Aisle, Кат, Ѕид, Чекор (Боја : Б, Големина : 2W)

ASPZQ Добро Светло Пејзаж Led двонасочна Страна-Емитирачки LED Светло IP67 Водоотпорен Градина LED Палубата Светлина

DEN 1706.40
Залиха

✔ Материјал : умре-фрлија алуминиум, калено стакло.Отпорен на корозија и потрајни. ✔IP67 водоотпорен оценка : прашина затвор + краткотрајно потопување превенција.Под нормална температура и притисок, кога школка е привремено нурнати во 1 M длабока вода, тоа нема да предизвика оштетување. ✔ Висока светлина : На абажур е направена од калено стакло, со светлина на повеќе од 90%, доволно силен да го издржи притисокот на автомобил. ✔ Употреба на животната средина : широко се користи за внатрешна палубата и отворено пејзаж декорација, лесно да се разубават вашата градина, затворен и отворен палуби, огради, чекори, патеки, ѕидови, дрвја, одлична декорација. ✔ Ние сме во потрага за вашето задоволство.Ако имате било какви прашања, прашања или проблеми, ве молиме контактирајте со нас, ние сме среќни да ви помогнат.Бренд - ASPZQLED земјата центарот на вниманието/круг двор подземни светлина/уличното осветлување/надворешна декоративни пејзаж светлина▲Материјал : умре-фрлија алуминиум, зајакнато стакло▲Моќ : 4 W, 8 W▲Осветлување боја : позитивни бела светлина, топло бела светлина, црвено светло, сино светло, жолто светло, зелено светло.За да ги задоволат вашите различни потреби▲Напон : 220 V▲Осветлување агол : 30°▲Заштита ниво : IP67 (надворешен rainproof)▲поле на примена : Нашата вдлабнати градина светла се погодни за големи трговски центри, паркови, плоштади, улици, тротоари, градини, вили и на други места♥Производ Manual1. Производот има положено CIE, IEC, EMC (3 C) имплементација на меѓународните стандарди, можете да остатокот assured2. Ние нудиме на три годишна гаранција и да се обезбеди првата класа на услуги за да ги заштитите вашите purchase3. Производот е водоотпорен и rainproof, но тоа не е препорачливо да го користите под вода со низок levels4. Ако имате било какви прашања, ве молиме испратете ни e-mail и ние имаме професионални инженери за да се одговори на вашите прашања.

R

Избор на клиент