.

.

Plyisty Преносни Вино Тестер, Рефрактометар, за Научни Истражувања за Производство на Храна

Plyisty Преносни Вино Тестер, Рефрактометар, за Научни Истражувања за Производство на Храна

DEN 378.96
Залиха

Професионална mesure инструмент за тестирање на алкохол концентрација на вино.Прилагодливи прирачник се фокусира, лесен за ракување и калибрирање.Широко се користи во научни истражувања, производството на храна, алкохол мало итн.Здрав, компактни, лесни, обезбедување на точни тестирање резултати.Со вграден-во ATC се движи од 10℃ до 30℃.Мерење скала е опремен за директно читање.Мека гума око парче ви обезбеди удобно гледање.Користете амбиентална светлина само, што укажува не батеријата или извор на енергија е потребно.Овој алкохол рефрактометар е главно наменета за вино духови, како виски, ракија, овошје, вотка, Кинески алкохол итн.Тоа мерен опсег од 0 до 80%.Лесен и пренослив.Карактеристики : 1. Професионална mesure инструмент за тестирање на алкохол концентрација на вино.2. Здрав, компактни, лесни, обезбедување на точни тестирање резултати.Со вграден-во ATC се движи од 10℃ до 30℃. 3. Мерење скала е опремен за директно читање.Мека гума око парче ви обезбеди удобно гледање.Користете амбиентална светлина само, што укажува не батеријата или извор на енергија е потребно.4. Прилагодливи прирачник се фокусира, лесен за ракување и калибрирање.5. Широко се користи во научни истражувања, производството на храна, алкохол мало итн.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Material : aluminium Color : Како Слики Shown Measuring Опсег : 0~ 80% Alcohol Reference Температура : 20°CMinimum Скала : 1% Alcohol Automatic Температурна Компензација : 10~30 ℃Должина : околу.19.5 cm/7.7 in Middle Diamter : прибл.2.9 cm/1.1 in Maximum Diamter : прибл.3.9 cm/1.5 in Weight : Прибл.245g/8.6 оз Пакет листа : 1 * Алкохол Рефрактометар(со Кутија)1 * Screwdriver1 * Dropper 1 * Избрише Крпа 1 * Упатство Користење на Настава : 1. Отворете го поклопецот плоча, користете чиста крпа да ги призма. 2. Земете неколку капки на тестирање течност за откривање призма, потоа затворете го капакот плоча полека да се избегне производство на меурчиња кој ќе го направи алкохол се шири низ целиот призмата на површината.3. Стави го поклопецот директно точка кон извор на светлина или светли место, да ги почитува областа на гледање преку окуларот.4. Пак окуларот да се прилагоди на рака тркалото на м.

R

Избор на клиент