.

.

PESARO К 55X60X40 ZW Игли Валчести Лого, Кафез и Ролери, Двоен Ред, Отворен Крај, Метрички, 55мм ID, 60mm OD, 40mm Ширина (Deutz 01171650, CNH 396135)

PESARO К 55X60X40 ZW Игли Валчести Лого, Кафез и Ролери, Двоен Ред, Отворен Крај, Метрички, 55мм ID, 60mm OD, 40mm

DEN 1174.80
Залиха

Го заменува дел броеви : Deutz 01171650, CNH 396135. Преку прекалени, високо ниво на-јаглерод хром челик ролки за топлина толеранција и трајност под тешките бремиња.Висок радијална оптоварување со намален капацитет меѓу-одделението за употреба во ограничени простори.Засилен бронза кафез водичи и рамномерно простори ролки за намали триењето, вибрации и бучава.PESARO Официјалната e-commerce Sales Manager | PESARO произведува лежишта и черупка splined за камиони, трактори и комбинираат жетварите апликации.Компанијата е дел од RIVALTA SRL Група, основана во 1970 година во Буенос Аирес, Аргентина, и да ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди 9001 : 2015 година за обезбедување на квалитетот.PESARO радијална игли валчести, кафез собранието, и черупка splined делови, имаат челик материјал и се погодни за апликации со високо динамички товари.Иглата се цевките се изработени од преку прекалени, високо ниво на-јаглерод хром челик за издржливост и топлина толеранција под тешките бремиња.Оваа игли валчести и кафез собранието, исто така, ги исполнува Германскиот Институт за Normung стандард DIN 5405-1 за обезбедување квалитет и се користат во различни апликации, како што се автомобилската и камион преноси, земјоделска и градежна опрема, пумпи и компресори, и две-циклус мотори, меѓу другите. | Заменува дел броеви : Deutz 01171650, CNH 396135 | Вклопува модели : DEUTZ DX120/6.30, New Holland се Комбинираат harvester FX25 / FX38 / FX45 / FX48 / FX58 и 8060 / 8070 / TR75 / TR85 / TR86 / TR87 / TR88 / TR89 / TR95 / TR96 / TR97 / TR98 / TR99 / TX36 / TX66 / TX68.

R

Избор на клиент