.

.

Делта Деца Стрелец Делукс 6-во-1 Конвертибилна Креветчето, Темно Чоколадо

Делта Деца Стрелец Делукс 6-во-1 Конвертибилна Креветчето, Темно Чоколадо

DEN 2159.76
Залиха

Расте со бебе : креветчето се конвертира во дете кревет, daybed, троседот, полна големина кревет со headboard и footboard и полна големина кревет со headboard само (daybed/троседот железнички опфатени; Деца Парапет #0094 и Полна големина кревет Шини #0050 се продава одделно).Прилагодлива висина : прилагодлива висина на душек поддршка со 3 погодно позиции да расте со вашето бебе.Координирање предмети : користи стандардна големина креветчето душек (се продава одделно) за да се обезбеди совршено се вклопуваат го спарите вашиот креветчето со Делта Деца, serta или beautyrest креветчето душек.Големина : Собрани димензии : 55.75"L x 30.25"D x 43.75"H Лесно да се соберат.Ние се стави на вашето бебе е БЕЗБЕДНОСТА на прво место : JPMA овластен да ги исполнуваат или надминуваат сите безбедносни стандарди поставени од страна на ASTM тестирани за олово и други токсични елементи кои треба да ги исполнуваат или надминуваат владата и ASTM стандарди за безбедност.Направете вашиот расадник на dreamiest простор во вашиот дом со Стрелец Делукс 6-во-1 Конвертибилна Бебе Креветчето од страна на Делта Деца.Нежно arched headboard, вертикална shiplap инспирирани детали и издржливи дрвена конструкција го прави совршен избор, сега или во повеќе пораснал простор подоцна.Само кревет вашето дете некогаш ќе треба, овој сестран креветчето се одликува со прилагодлива висина на душек за поддршка кои може да се намали како тие да почнат да седат или стојат, и кога вашиот малку е подготвена, таа ги претвора во дете кревет, daybed, троседот и полна големина кревет со или без footboard (Деца Парапет и Полна Големина Кревет Шини се продава одделно).Делта Деца беше основана околу идејата за правење на безбедни, квалитетни јасли прифатлива за сите семејства.Тоа е зошто сите Делта Деца јасли се JPMA уверение, и се тестирани и над индустриски стандарди.

R

Избор на клиент