.

.

uxcell TZ-8167 Граница Вклучите Флексибилни Серпентина Пролет Род 1NC+1NO за CNC Мелница 3D Печатач Вратата се Префрлите

uxcell TZ-8167 Граница Вклучите Флексибилни Серпентина Пролет Род 1NC+1NO за CNC Мелница 3D Печатач Вратата се

DEN 1322.40
Залиха

Модел : МИ-8167; Флексибилни Пролет Род Граница Вклучите.Дизајниран за контрола на движењето на механички дел.вграден-во основните прекинувач со добра електрична спроводливост.IP65 Заштита.Во можност да го издржат некои washdowns, шок и вибрации.Примена на печатач ,3 D принтер,endstop,CNC рутер,ласерски,светлина прекинувач,wobble светлина,автоматски провизии светлина прекинувач,гаража врата,врата управувана прекинувач,плакарот на врата прекинувач,вратата се префрлите.Спецификации : Име на Производ : Ограничување Switch Model : TZ-8167 Actuator Тип : Флексибилни Пролет Род Type Rated Напон : AC-15 : (Ue/Ie) 250 V/6 ADC-13 : (Ue/Ie) 220 V/0.3 AContact Конфигурација : 1 NC+1 NOMounting Дупка Големина : M4 Mounting Дупка Растојание : 56 x 21mm / 2.2" x 0.83" (L*W) Забелешка : серпентина пролет може да се управува во било која насока, освен оската насока.Употребата на серпентина пролет е, за тоа не се истородни во големината или насока.Оперативни Карактеристики : НА max. : 150g PT max. : 30мм Карактеристики : Двојно коло граница вклучите со изгради-во двоен полињата за механизам.Цинк легура и интензивна пластични школка, силна и високо цврста градба. (Главата и се покрива удобно се вклопуваат во кутија)Изградена во мали димензии.Вода-доказ и масло-доказ.Вграден-во основните прекинувач со двојно пролетта механизам, со повеќе механички живот.Непречено функционирање со поголема OT.Лесен-за-жица коло отворање дизајн.Оваа Граница Вклучите може да се широко се користат во разни механички да ја следи позицијата на подвижни делови на машини и контрола коло и помошни коло за терминал граница заштита.Производ Содржина : 1 x Граница Вклучите со монтажа завртки.

R

Избор на клиент