.

.

Плевел Лист Писмо Сјајот Sequins Шарени Сјајот Снегулки Тело Помине Уметност Декорација за DIY Фестивал Шминка Додатоци (Сребрена Писмо)

Плевел Лист Писмо Сјајот Sequins Шарени Сјајот Снегулки Тело Помине Уметност Декорација за DIY Фестивал Шминка

DEN 138.24
Залиха

РАЗЛИЧНИ БОИ : 37 различни стилови на сјајот, плевел лист, писмо и хексагонални, Пенливо марихуана остава сјај вклучува 12 бои, имате доволно избор да ги собереш вашата омилена боја.ПОВЕЌЕ намени : Широка примена во правење сјајна лигите & епоксидна занаети & епоксидна tumblers, нашите казна, сјајот е микс во лигите & епоксидна совршено.Тоа е, исто така, може да се меша со бои или лепак, додадете дополнителна димензија и искра на вашиот уметнички проекти.Тоа, исто така, може да се применат за лице, тело, око сенки, усните, образите и други шминка, или декорирате вашиот дом, мобилен телефон е случај, очила, направени картичка, Телото уметност, Итн.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : За make up, Вие треба да ги користите eyelash лепак или сјајот буквар да Лепило да се држиме на снегулки на вашето тело, и можете да ги отстраните сите сјајот ефект без напор со малку вода или нежна шминка смена.За помине уметност, ја исчистите површината на ноктите прво, Четка, на база на лак,а Потоа ставете го на вашите нокти, Печат, и со тоа јасно topcoat.Тоа може да направи да изгледаат повеќе шармантна и модата.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Нашата сјајот е направен од козметички одделение сјајот,100% безбедни, дури и за чувствителна кожа, без хемиски мирис, еколошки, не-загадувачките.Можете да ги отстраните сите лицето сјајот ефект без напор со малку вода или нежна шминка Смена, или бришење бебешко масло на вашето лице во кружни движења и отстранување на остатоци со лицето избрише.СПАКУВАН ДОБРО : Капацитет Приближно 8g/пакет.И покрај малите димензии, Нашиот Сјај Сет ќе ви дозволува да се меша и да одговара на било какви бои што ви се допаѓа, додадете повеќе забава и креативна за вашиот личен проекти.Ако ви треба голем број на сјајот, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви ја даде најголемата попуст и на најдобар квалитет.

R

Избор на клиент