.

.

36 инчи Бела Патент Тешки Патент за Шиење Ziper Занает Патентите 36 Најлон Јакна Патент Пластични Патент 3мм Заби

36 инчи Бела Патент Тешки Патент за Шиење Ziper Занает Патентите 36 Најлон Јакна Патент Пластични Патент 3мм Заби

DEN 239.04
Залиха

Овие бела шиење патентите лесно може да се намали во било колку сте посакувале со ножици,па затоа нема потреба да се купи одредена големина за да го завршите вашиот проект.Тоа може да биде пораби со рака или со машина за шиење.Во внатрешноста на лизгачот е Y-во облик на каналот што meshes заедно или одделува од опозициските редови на забите, во зависност од насоката на лизгачот е движење.Методот, се уште во употреба денес, е врз основа на interlocking заби.Најголемиот дел на патент се состои од два реда на испакнати заби, што може да се направи за да се interdigitate, да ги поврзува редовите, сметководствената вредност од десетици до стотици специјално обликуван метал или пластика заби.На патент, zip, летаат, или zip fastener, порано позната како затворач шкафче, е најчесто се користи уредот за обединување на рабовите на отворање на ткаенина или други флексибилен материјал, како што се на облека или торба. Judson, кој беше Американски изумител од Чикаго, понекогаш се даде кредит како пронаоѓач на патент, но неговиот уред се користи за обувки, не облека.[2] На лизгачот, управувана од страна на рака, се движи по должината на редовите на забите.Овие се лесни и лесни за работа патентите.Зборот патент е onomatopoetic, бидејќи тоа беше именуван за звук уредот прави кога се користи, пискав zip.Овие заби можат да бидат или поединец или обликувани од континуирана калем, и исто така се нарекуваат елементи.Тие работат добро, дури и кога се отвори и затворен често.Тоа се користи во облека (на пример, јакни и фармерки), багаж и други торби, спортски стока, кампување опрема (e.Првично, тоа беше под наслов "hookless fastener" и подоцна беше редизајниран да стане повеќе сигурен.#3 шиење патентите се направени од високо квалитетен материјал, долготраен полиестер лента и здрав автоматско заклучување на лизгачот, издржливи и сигурни.На патент се повлече слајдови непречено помеѓу забите.Нашите шиење патентите се за било шиење или занает проекти, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на, канцелариски материјал или шминка кеси, poches, pillowcases, фустани, модерни фустани, здолништа, панталони, шорцеви, и многу повеќе.На флексибилна примена на овие патенти може да се сретнат разни шиење барања.Нашите тешки патентите се погодни за казанџии, бутик сопственици, модни дизајнери, DIY хобисти, шиење професионалци, почетници.Идеален за шиење почетници и професионалци.шатори и вреќи за спиење), и други предмети.Патентите доаѓаат во сите различни големини, форми и бои.

R

Избор на клиент