.

.

HONEYWELL ВИДЕО HDXFNDDSW ACUIX IP ВО ТАВАНОТ ПЛАНИНАТА W/ПУШЕЛЕ ДОЛНИОТ ДОМ &

HONEYWELL ВИДЕО HDXFNDDSW ACUIX IP ВО ТАВАНОТ ПЛАНИНАТА W/ПУШЕЛЕ ДОЛНИОТ ДОМ &

DEN 672.00
Залиха

ACUIX IP Во Таванот Планината Пушеле Долниот Дом.На ACUIX?PTZ купола карактеристики пет домување конфигурации и четири интегрирани во висока резолуција, авто-фокус камери за практично секоја апликација.Бојата на камерата се достапни со 18 X зум објектив и 460 TVL ПАЛ на резолуцијата.Широк Динамички Опсег (WDR) и Вистински Ден/Ноќ (TDN) модели функција 18 X, 26 X и 35 X зумирање леќи и до 530 TVL ПАЛ на резолуцијата.На 35 X модел, исто така, вклучува Електронски Слика за Стабилизација (EIS) за подобрување на квалитетот на сликата во нестабилна монтажа ситуации.На ACUIX PTZ купола користи Honeywell заштитен технологија која им овозможува на корисниците да далечински испратите firmware за сите куполи и дозволи за безбедно чување на сите поставки на камера како на пример, етикети, мемории, турнеи, и приватноста зони.На ACUIX PTZ купола доаѓа со многу софтверски карактеристики кои се зголеми ефикасноста и да се направи инсталација и работа лесно.Динамичка Приватност Зони им овозможи на корисникот да се маскираат и до 32 региони за да се обезбеди апсолутна приватност за чувствителни области.Заштита со лозинка спречува неовластени корисници од промена на системот за поставки.Останатите карактеристики вклучуваат Flashback за брз преглед на две сцени и Still Shot да зачувате простор за време на турнеи.Мулти-јазик за менијата се предвидени за англиски, француски, германски, холандски, италијански, полски, и на шпански јазик.Можностите на пазарот На комбинација на најновата во дигиталната технологија, напредна видео обработка, и естетски префинета дизајн го прави ACUIX идеално одговара за трговците на мало, аеродроми, владата инсталации, училишта и кампуси, индустриски средини, и насекаде каде детален надзор е од суштинско значење.Високо сигурен, на ACUIX HDXFNDDSW камера нуди светска класа перформанси и лесна систем интеграција.Features35 X, 530 TVL, 128 X Широк Динамички Опсег (WDR), Вистински Ден/Ноќ Движење Откривање, и Електронска Стабилизација (HDXG серија) 18 X & 26 X, 530 TVL, 128 X Широк Динамички Опсег (WDR), Вистински Ден/Ноќ (HDXJ & HDXF Серија) 18 X Боја, 460 TVL, (HDXA Серија) Затворен во таванот и pendant куќишта IP66 отворено pendant и солиден куќишта Далечински fi.

R

Избор на клиент