.

.

Pinkaholic Њујорк Crocus PINKA Темперамент

Pinkaholic Њујорк Crocus PINKA Темперамент

DEN 491.28
Залиха

Фустан темперамент како "Искористување D".Цвет шема и цврсти schemed.Кука и јамка сврзувачки елементи за вратот и градите.Појавување на поводник достапни (се продава одделно).Големина На : Мал : 7.9" Вратот, 11.4" Градите.На Pinkaholic Crocus Pinka Темперамент, функција кука и јамка затворање на вратот и градите отворањето со здолниште.Ова се подигнат карактеристики цвет шема и цврсти schemed.Појавување на поводник е исто така на располагање и се продава одделно.Ова се подигнат е на располагање во Индискиот Розова и Морнарица во големини се движат од Мали до Големи.Ве молиме забележете дека поради овие производи се создадени со мали раси на ум, поголеми димензии (јас.e.Големи, Екстра-Голема, итн.) не мора да значи поголем раси.Ве молиме погледнете во сликата на големината на табелата.Тоа е многу важно да се измери вашето куче со лента мерка според големината на табелата.Како општо правило, ако вашето куче паѓа помеѓу големини, тоа обично е подобро да се оди до големина.Тежина бројките се само проценки.Секогаш користете вистински мерења.Ве молиме имајте на ум дека кога мерење на вашето куче за облека, тоа е многу важно да имаат прецизни мерења на вашето куче вратот и градите дебелина.ВАЖНО : ве Молиме имајте на ум дека кога мерење на вашето куче, мерење за вратот, мораат да бидат однесени во ОСНОВАТА НА ВРАТОТ и градите дебелина мора да се преземат зад предните нозе.Исто така, важно е да се земе во предвид големината на кучето е главата, како и вратот дебелина и градите дебелина.Бидејќи некои кучиња имаат многу поголема глава од нивните вратот, ве молиме бидете сигурни дека вратот отворање на е доволно голем да се менува со текот на вашето куче главата.

R

Избор на клиент