.

.

HHF-1 Автомобил Заврши Фолија DIY Стил, Црна, Сива боја Бела Зелена Винил Филм со Воздушен Балон Војска Автомобил Налепница Скутер Мотоцикл Завиткување Decal Luopan Автомоб?

HHF-1 Автомобил Заврши Фолија DIY Стил, Црна, Сива боја Бела Зелена Винил Филм со Воздушен Балон Војска Автомобил

DEN 878.40
Залиха

Високо флексибилен полимерни ПВЦ фолија.Големина : 10/20/30/40/50x152 CM, 50x200/300/500 CM.Име На Модел : Маскирна Винил Филм.Материјал Тип : ПВЦ.Долготрајност : Внатрешна 5 години, Отворено 3 години.Детали Опис : - Високо флексибилни полимерни ПВЦ филм - Добро Времето Отпор - Без остаток лепак по remove (отстрани) - долготрајност : Внатрешна 5 години, Отворено 3 години - Без Виткање по апликации - Грб со одвод на воздух, воздухот слободни меурчиња-Size : 10/20/30/40/50x152 CM,50x200/300/500 CM Главната Предност : - Полимерни филм со висока флексибилност - Димензионална Стабилност - долготрајност - Нема остатоци по пилинг исклучување Инсталација Совети : (1) Чистење со триење на алкохол пред инсталирање на винил ќе ви помогне со лепенка и чистење на било кои загадувачи кои можат да предизвикаат несовршености.(2) со Користење на топлина пиштол може да помогне во инсталација со правење на винил повеќе свитливи и исто така помагаат да ги отстраните брчките(3) Користејќи мека гума squeegee ќе помогне да се избалансираат меурчиња и брчки.(4) може да се купат најдобар топлина пиштол и squeegee во нашата компанија Вид Потсетува : (1) Не pasting во врнежлив или облачно време.(2) Нема шанса една недела пред pasting на автомобил налепница.(3) Нема перење во 48hrs по pasting.Ако постои crimp или браздата или ако температурата е ниска, подобро удар со коса посува прво од одредена далечина, а потоа да се залепи.Материјал Тип : ПВЦ Вид На Налепница : Автомобил Тело Предмет Тип : Stickers Packaging : Доаѓа Спакувана Име на Модел : Маскирна Винил Film Size : 10/20/30/40/50 X152 CMFeature : Воздух Слободен Балон/ Ер Ослободување.

R

Избор на клиент