.

.

Автомобил-EyeQ T20 7444NA 7443 LED Switchback Светилки Двојна Боја на Килибар Жолта/6000K Белата Пак Сигнал Светла 7444 7442NA 7444NAK 7443NA Двојна Филамент Супер Светло SMD Надградба

Автомобил-EyeQ T20 7444NA 7443 LED Switchback Светилки Двојна Боја на Килибар Жолта/6000K Белата Пак Сигнал Светла

DEN 599.76
Залиха

Сет од 2 парчиња T20 оптоварување 7444 NA 7443 LED switchback светилки двојна боја на килибар жолта/6000 K белата пак сигнал светла 7444 7442 NAK 7443 NA двојна dilament супер светло SMD надградба.Двојна боја прекинувач : светне килибар жолта за возврат сигнал(висок интензитет на владата), се префрлат 6000 K xenon бела за паркинг светла или дење работи светла(светилки drl)(низок интензитет на светлина).Осветлете жолто-off-жолто-исклучено за возврат сигнал светла, наместо на килибар цело време да се направи повеќе се забележува.Апликации : Користи за надградба на ОЕМ блескаво, халоген или оштетени пред се претвори сигнал светла ( blinker светилки)/паркинг светла(светилки drl, дење работи светла) за визија и луксузни подобрување.Крстот Референтен Број : 7443, 7444, 7443 A, 7444 NA, 7442 NA, 7442 NAK, 7443 NAL, 17919, 7443 NA, 7443 LL, 7443 ST, 7444 NAK, 7444 LL, 7443/26201, 7515, 78661, итн. "Една Година" се загарантирани на квалитет на производителот.Важно Известување : Поради led светилки привлече многу помалку струја од акции светилка, екстра LED отпорници можеби се потребни за да се избегне пак сигнал хипер флеш или дефект.Овој листата на карактеристики на еден пар(2 парчиња) T20 оптоварување 7443 7444 NA LED switchback светилки, двојна боја 6000 K xenon бела/amber жолта промена, пак сигнал светла замена.Крстот Референтен Број : 992, 7443, 7443 LL, 7443 ST, 7444, 7442, 7442 NAK, 7444 AK, 7444 NAK, 7443 AK, 7443 NAK, 7444 AK, 7443 A, итн.Важно Известување : Поради LED светилки привлече многу помалку струја од акции светилки, екстра LED отпорници можеби се потребни за да се избегне сигнал хипер флеш или код за грешка.Двојна боја прекинувач : светне килибар жолта за возврат сигнал(висок интензитет на владата), се префрлат 6000 K xenon бела за паркинг светла или дење работи светла(светилки drl)(низок интензитет на светлина).Осветлете жолто-off-жолто-исклучено за возврат сигнал светла, наместо на килибар цело време да се направи повеќе се забележува.

R

Избор на клиент