.

.

Црвено Wigglers Компостирање Црви - 3 lb Mx Ѓубриво Црви Европската n. Роботот, Црвена Wigglers Микс од BILUXO

Црвено Wigglers Компостирање Црви - 3 lb Mx Ѓубриво Црви Европската n. Роботот, Црвена Wigglers Микс од BILUXO

DEN 1572.00
Залиха

Семејствата бараат еколошки ориентирани проекти за да уживате со своите деца за оние практичната настава на моменти ќе сакате да се разгледа едноставна компостирање со Црвена Wiggler црви од Црв Nerd.и тие ќе бидат Жив!Ние разбираме дека расте црви може да биде збунувачки и ние сме тука да ви помогнеме!Со вашето слободно водич, ќе се разбере соодветна влага, постелнина, храна, итн.Ние имаме шанса кога нешто ќе тргне наопаку со вас.!Бидете сигурни во вашиот vermicomposting патување!Vermiculture е решение!Извештаи укажуваат потроши храна е голем проблем земајќи премногу простор во збиени депонии.

R

Избор на клиент