.

.

MELUCEE Среден Век Лустерот 15 Светла Бранеа Никел, Sputnik Флеш Качи на Таванот Светлина Модерна Pendant Осветлување за Дневна Соба и Спалната соба Ходникот УЛ Наведени

MELUCEE Среден Век Лустерот 15 Светла Бранеа Никел, Sputnik Флеш Качи на Таванот Светлина Модерна Pendant Осветлување

DEN 1348.80
Залиха

1-ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА : Сите рацете се пре-жичен за лесна инсталација.сите монтажа хардвер и брзо се инсталира водич се вклучени во пакет. 2-ПРИЛАГОДЛИВ : ова 15 светла sputnik лустерот доаѓа со 4 Прачки(1 прачка=10 инчен) за да ја Прилагодите Виси Должина. 3-АГЛЕСТА ТАВАНИ : Ова sputnik лустери со трајни зглобот може да се монтира на vaulted или аглеста тавани. 4-СВЕТИЛКИ ТИП : LED/CFL.Wattage По Сијалица : Max 60 W.Сијалица База : E26 Светилки.Број на Сијалицата : 15 Светилки (Светилки НЕ се Вклучени). 5-DIMMABLE : Може да биде целосно dimmable кога се користи со dimmable светилки и компатибилен dimmer switch за да се создаде добра атмосфера. ♣ Светлина Тела Информации : Стил : Модерна pendant светлина Pendant Тип : Sputnik лустерот Чудни Тавани : Оваа ставка со трајни зглобот може да се монтира на vaulted или аглеста тавани.Прилагодлива Висина : Има 4 прачки(1 прачки=10 инчен) може да се инсталира како и должина што сакате.Број на Светилки : 15 Боја : Брусен Никел Апликација : дневна соба, трпезарија, кујна,бар, ресторан, foyer, спална соба, кујна островот, детска соба, ходникот. ♣ Сијалица Информации : Сијалица Тип : Било LED светилки или со други со E26 база тип.(Светилки Не се Вклучени) Препорачува Максимум На Сијалицата Моќност : 60 W Напон : 110-120 V Dimmable : целосно dimmable кога се користи со dimmable сијалица и компатибилен dimmer switch. ♣ Лесно да се Инсталира : Лесно да се соберат Сите раце се пре-жичен и пред-навој за лесна инсталација, Нежно вметнете останатите жица и оружје во централна топката и зезнав , Нишка главната жица преку продолжување прачки, потоа да инсталирате тела во таванот кутија. ♣ Пакет вклучува : една 15-светло pendant светлосни тела и сите хардвер монтажа, Светилки Не се Вклучени. ♣ Забелешка : Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил.Pendant Тип : Sputnik лустерот.Боја : Брусен Никел,Месинг,Црна и бела (3 БОИ).Прилагодлива Висина : Има 4 прачки(1 прачки=10 инчен) може да се инсталира како и должина што сакате.Број на Светилки : 15. Сијалица Тип : Било LED светилки или со други со E26 база тип.(Светилки Не Се Вклучени).Dimmable : целосно dimmable кога се користи со dimmable сијалица и компатибилен dimmer switch.Примена : дневна соба, трпезарија, кујна,бар, ресторан, foyer, спална соба, кујна островот, детска соба, ходникот.

R

Избор на клиент