.

.

Модерната Вдлабнати Осветлување 4 Инчен LED Вдлабнати Retrofit вградна светилка Осветлување Мазна Трим Не-Dimmable 18W=180W Таванот Светла 3000K-6000K 1440 LM Рефлектори Оценет Едноста

Модерната Вдлабнати Осветлување 4 Инчен LED Вдлабнати Retrofit вградна светилка Осветлување Мазна Трим Не-Dimmable

DEN 867.60
Залиха

ИНТЕГРИРАН ДИЗАЈН - Без Трансформатор е Потребно, Led рефлектори за таванот, се поврзете директно 110-240 V, 50/60 HZ, не dimmable.Алуминиум школка за висока топлина дисипација, Пријатен осветлување.УЛТРА ТЕНОК РЕФЛЕКТОРИ - 18 W LED таванот светлина, Исечок : 170-180 мм, многу лесно за инсталација, Идеална за спалната соба, ходникот, канцеларија, библиотека, визба, стоковна и на многу други места каде што треба светла таванот светлина.ПОНИСКА ПОТРОШУВАЧКА - Зачувајте до 90% електрична енергија трошоци во споредба со традиционалните халоген светилки.До 99% светлина.Животниот век повеќе од 35000 H. 120°зрак агол обезбедува голема површина на осветлување.Едноставен и лесен за инсталација : Нема потреба за мачна процес, тоа може да биде инсталирана во неколку минути.Со комплетен сет на инсталација делови и прибор, стандардот база ви овозможува лесно да го инсталирате во различни позиции во собата.Широк спектар на апликации : Тоа може да се поврзуваа со многу места за да се задоволат потребите на различни апликации во кујни, дневни соби, спални соби, бањи, работни места, ресторани, хотели, луксузни апартмани, салони, јавни површини, како и активности на отворен простор.Почитувани купувачи, ви благодариме за посетата на нашата GWNFT осветлување продавница : имаме практични и иновативни светилки и топол и професионална услуга став, ве молиме изберете еден од вашите омилени светилки да се однесе дома!СПЕЦИФИКАЦИЈА : Производи Име : LED Downlight Input Напон : 110-240 V ACOutput Wattage : 18 WColor : Неутрален бела (4000 K) , Кул светлина (6000 K) , Топла светлина (3000 K) IP Оценка : IP44 Material : Die Cast Dimension : ø190mm*60mm Cut од : 170-180mm LED Работна Температура : -25 степен - +60 degree Beam Агол : 120 degree Life Span : 35000 hours INCLUDED ВО ИСПОРАКА : 1 х LED Вдлабнати Панел Light After-продажба гаранција : Почитувани клиенти, ако имате било какви прашања, можете да пратите e-mail на нас.Имаме кадар за онлајн услуги 24 часа на ден, а ние дефинитивно ќе ви даде задоволителен одговор!.

R

Избор на клиент