.

.

Про Приклучокот Систем PXDC633S275 за Trex Магла Пристан Подови 100 lin ft со Епоксидна Завртки и Про Plug Алатка

Про Приклучокот Систем PXDC633S275 за Trex Магла Пристан Подови 100 lin ft со Епоксидна Завртки и Про Plug Алатка

DEN 491.76
Залиха

Приклучување System специјално дизајнирана за scalloped палубата одбори.Користи прецизност scalloped палубата дефиниција да се правилно место завртки во thickest дел на одборот.Го користите образецот за одбележување на одборот, predrill со вклучени вежба малку потоа се вози на завртки со вклучени Про Plug Алатка и да заврши со приклучокот.Приклучоците се намали од Trex палубата одбори за совршен натпревар.Комплет вклучува 150 2-3/4" епоксидна завртки, Т-20 ѕвезда диск, 165 Магла Пристан Приклучоци, 1 Про Plug Алатка за PVC, 1 вежба малку, 1 образец.Про Приклучок на Системот за ПВЦ е супериорен приклучување на системот за ПВЦ подови и трим.Тоа е комбинација на завртката-надолу сила со убавината на скриени fastener систем.Овој комплет е создадена специјално за scalloped палубата одбори.Овој комплет содржи шаблон се користи за означување на палубата одбор во thickest дел.Predrill каде што сте означени со вклучени вежба малку.Потоа, поставете ја завртката со Про Plug ПВЦ Алатка и допрете во Trex приклучок со чекан.Про Plug ПВЦ Приклучоци се направени од оригиналот ПВЦ материјал, па тие се на совршен натпревар за вашата ПВЦ подови и трим.ПРО PLUG ПВЦ Алатка дискови сврзувачки елементи на точната длабочина во секое време.Не Кам-Од Авто Стоп спречува завртка одмор од соголување.

R

Избор на клиент