.

.

3.7 V ЛП-A10-06, LP-A11-08 Заменетата Батерија Li-ion Пак Одговара за Golf Buddy DSC-GB002, DSC-GB200, DSC-GB300, Про, Про Турнеја, Турнеја, Tour DSC-GB200, Турнеја DSC-GB300 (1050mAh)

3.7 V ЛП-A10-06, LP-A11-08 Заменетата Батерија Li-ion Пак Одговара за Golf Buddy DSC-GB002, DSC-GB200, DSC-GB300,

DEN 888.00
Залиха

Ве молиме потврдете го вашиот стар оригинална батерија ID(Дел Број/Дел БР.) : ЛП-A10-06, LP-A11-08. Батеријата Детали : 3.7 V Li-ion 1050m Ah / 3.89 Wh; 40.56 x 35.59 x 8.08 mm;.Одговара Модел : DSC-GB002, DSC-GB200, DSC-GB300, Про, Про Турнеја, Турнеја, Tour DSC-GB200, Турнеја DSC-GB300. 15 години професионално батеријата снабдувач КС.Голема ќелија вграден интегриран microchip го спречува преоптоварување, што преполнувањето, само-празнење и издолжува на животниот век на батеријата. 365 Дена Гаранција; Уверение со CE, FCC, Ro HS за безбедност.Директно од Професионални Производителот Камерон Кинеско со 15 години, обезбедување 50,000+ батерии за 30+ категории и contant еднаков или поголем капацитет со вашиот GPS Navigator оригинална батерија.Компатибилни Модели : Golf Buddy DSC-GB002 Golf Другар DSC-GB200 Golf Другар DSC-GB300 Golf Другар Pro Golf Buddy Pro Tour Golf Другар Tour Golf Другар Турнеја DSC-GB200 Golf Другар Турнеја DSC-GB300 Compatible Дел Број : Golf Buddy ЛП-A10-06, LP-A11-08 Specifications Capacity / го Оценувате : 1050m Ah / 3.89 Wh Voltage : 3.7 VType : Li-ion Dimensions : 40.56 x 35.59 x 8.08 mm Gross Тежина : 49g Net Тежина : 23.7 g Any проблеми или прашања со батерија, ве молиме контактирајте со нас со детали и фотографии преку е-МАИЛ, ние може да обезбеди услуга за ЗАМЕНА.

R

Избор на клиент