.

.

Stren-Flex Веб Прашка, Рамни Око и Око, 10 ft, 1600 lb. (Пакување од 5)

Stren-Flex Веб Прашка, Рамни Око и Око, 10 ft, 1600 lb. (Пакување од 5)

DEN 6240.00
Залиха

Темп.Опсег : -40 Степени да 194 Степени Ф Прашка Оценка : Тип 3. Боја : Жолта/Црна.Ѓердан Hitch Капацитет : 1,280 lb.Прашка Ширина : 1 во.Веб Прашка, Прашка Тип Рамен Очи и Eye - Тип 3, Вертикална Hitch Капацитет 1,600 lb, Прашка Должина од 10 ft, Прашка Ширина 1, Број на Plies 1, Прашка Материјал Најлон, Ѓердан Hitch Капацитет 1,280 lb, Кошница Hitch Капацитет 3,200 lb, Отпорни на Абење Покрие Завиткани Очи, Очи Должина 8 во, Боја Жолта/Црна, Темп.Опсег -40 Степени да 194 Степени F, Предиво Слој неопасен Акрил, Отпорен на Алкохоли, Етри, Силна Alkalies, Стандарди за БЗР 29 CFR 1910.184 и ASME B30.9 Standard Zoro # : G6613485 Mfr # : EEF1-901 CE-10 Temp.Опсег : -40 Степени да 194 Степени FSling Оценка : Тип 3 Color : Жолта/Black Choker Hitch Капацитет : 1,280 lb Sling Ширина : 1 in Yarn Слој : неопасен Acrylic Item : Синтетички Веб Sling Sling Тип : Рамни Око и Eye Basket Hitch Капацитет : 3,200 lb Sling Капацитет @ 30 Степени : 1,600 lb Vertical Hitch Капацитет : 1,600 lb Sling Капацитет @ 45 Степени : од 2300 lb Length : 10 ft.Вклучува : Постојан Ознаката за Идентификација, Црвена Core Предиво Носат Indicator Item - Web Slings : Веб Sling Resists : Алкохол, Алдехиди, Силна Alkalines, Сува Растворувачи, Етри, Halogenated Јаглеводороди, Јаглеводороди, Ketones, Сурова Нафта, Масло за Подмачкување, Сапуни/Детергент, Вода, Seawater, Слаба Alkalines Number на Plies : 1 Standards : OSHA 29 CFR 1910.184 и ASME B30.9 Standard Number на Прашка Нозе : 1 Web Одделение : Тешки-Duty Material : Nylon Eye Должина : 8 in Wear Отпорни на Корица : Завиткани Eyes Sling Материјал : Nylon Sling Должина : 10 ft Width : 1"Прашка Капацитет @ 60 Степени : 2,800 lb Number на Синџири : 1.

R

Избор на клиент