.

.

РЕКС-C400 Температура Контролер, Интелигентна Контрола на Температурата Регулатор на Светло Термостат за Печка Машини

РЕКС-C400 Температура Контролер, Интелигентна Контрола на Температурата Регулатор на Светло Термостат за Печка

DEN 751.20
Залиха

Висока Прецизност : температурата контролер со висока точност, на температура грешка при мерење е 0.5℃, практично да работат.Широк Опсег на Температура : контролорот има широк температура опсег кој е 0-1300℃.Плоштад Дупка Вградени : На температура контролирана штекер е квадратни дупка вградени инсталација тип, лесно да се инсталира и да ги отстраните.Јасно се Прикаже : На контрола на температурата регулатор со екран може да се обезбеди јасна читања за вас, која има стабилни перформанси.Широк Апликации : се Користи во furnaces, печки и машини, итн.Карактеристики : 1. Температурата контролер со висока точност, на температура грешка при мерење е 0.5℃, практично да работат. 2. На температура контролирана штекер е квадратни дупка вградени инсталација тип, лесно за инсталација и отстранување 3. На контрола на температурата регулатор со екран може да се обезбеди јасна читања за вас, која има стабилни перформанси. 4. Контролорот има широк температура опсег кој е 0-1300℃ 5. Се користи во furnaces, печки и машини, итн.Спецификација : Состојба : 100% Сосема нов Модел : РЕКС-C400 Контрола Тип : Контрола на Температурата на Владата : Интелигентна контрола на температурата регулаторот Мерење на Објект : Температура Температура Опсег : 0-1300℃ Температура Грешка при Мерење : 0.5℃ Инсталација Тип : Плоштадот дупка вградени Работен Напон : AC100-240 V Пакет Листа : 1 x Температура Контролор 2 x Инсталирате Терминали.

R

Избор на клиент