.

.

Лифт-Сите Веб Прашка, Тип 3, Полиестер, 2inW, 12 ft.L (Пакување од 5)

Лифт-Сите Веб Прашка, Тип 3, Полиестер, 2inW, 12 ft.L (Пакување од 5)

DEN 3826.32
Залиха

Ширина : 2".Должина : 12 ft.Прашка Должина : 12 ft.Око Должина : 10 во.Прашка Оценка : Тип 3. Веб Прашка, Прашка Тип Рамен Очи и Eye - Тип 3, Вертикална Hitch Капацитет 3200 lb., Прашка Должина 12 ft., Прашка Ширина 2 In., Број на Plies 1, Прашка Материјал Полиестер, Ѓердан Hitch Капацитет од 2500 lb., Кошница Hitch Капацитет 6400 lb., Носат Отпорни Покрие Ниту Еден, Око Должина Од 10 In., Боја Жолта, Темп.Опсег -60 Степени F преку 200 Степени F, Предиво Слој Латекс, Отпорен на Маснотии и Повеќето Киселини, Стандарди ASME B30.9, OSHA 1910.184, WSTDA, ги Вклучува Веб Прашка Безбедност Билтен Рев 3 11 Zoro # : G7235505 Mfr # : EE1802 DFX12 Width : 2"Должина : 12 ft.Прашка Должина : 12 ft Eye Должина : 10 in Sling Оценка : Тип 3 Choker Hitch Капацитет : 2,500 lb Item - Web Slings : Веб Sling Number на Plies : 1 Number на Прашка Нозе : 1 Wear Отпорни на Корица : None Color : Yellow Web Одделение : Тешки-Duty Temp.Опсег : -60 Степени на 200 Степени FItem : Веб Sling Basket Hitch Капацитет : 6,400 lb Sling Ширина : 2 in Material : Polyester Vertical Hitch Капацитет : 3,200 lb Standards : ASME B30.9, OSHA 1910.184, WSTDASling Тип : Рамни Око и Eye Yarn Слој : Latex Includes : Веб Прашка Безбедност Билтен Рев 3 11 Resists : Маснотии и Повеќето Acids Sling Материјал : Полиестер.

R

Избор на клиент