.

.

Мека Акрилик Конец за Плетење Shawls Тебе Боја Колач Ombre Ефект Crocheting Рака Плетење Multicolor (M02401)

Мека Акрилик Конец за Плетење Shawls Тебе Боја Колач Ombre Ефект Crocheting Рака Плетење Multicolor (M02401)

DEN 931.20
Залиха

Предиво Тежина : Прстите.Meterage/тежина : 1268 yd (1160 m) /19.4 оз (550 грама)g.Занает тип : Капчиња, Рачно Плетење.Креативни предиво, со мазни промена на бојата во должина од големи делови.Комбинација од 3 слоеви и 3 непречено тече бои во долги делови.Влакна Содржина : 100% Акрил Тежина : Прстите На препорачана големина на игли за плетење е 8-10. Тежина/Yardage : 19.4 мл /1268 yds (550 g/1160 m) Заштита : Машина за Миење Земја На Потекло : Бугарија, ЕУ Го предиво е свиткан и подготвени за плетење.Ова е 4-ply Прстите тежина акрилик мешавина од предиво која е совршен за секој капчиња и сплетам проект.На предиво е мека и произведува убави drape.Основата е мека три-слој акрилик во тече бои, кој се наоѓа на долги растојанија, и на топки се раскошен како шеќер стапови за торта.Идеален предиво за модерна плетење на две игли на средна дебелина.Ние препорачуваме употреба на жартиера плетење или плетење со предоминантен нетранспарентно бода, во која плетење е добиен воздушесто, топки издвоите лесно и убаво против позадина на мазна основа.Исклучително мека структура, нежен допир и одлична термичка изолација својства.Можете да изберете дали да почнете да го плетење од надвор или од центар - како резултат на тоа ќе има различни уредување на бои.Тоа е супер фина 4-насоки предиво се одржа заедно додека ликвидација и да не се откачи заедно или извртени.Се менуваат бои на утврдените стапки и спроведен од страна на мал куп, создавање долго бавно промени на бојата.Погоден за правење на бебе ќебиња, шалови, tablecloths, капи, облека и терапија со плетење.Прави прекрасна ќебиња, shawls и марами.Меки и лесно да сплетам или капчиња, акрилик предиво е направен со уметноста на занает во умот.Се очекува висок квалитет акрилик предиво кој е идеален за џемпери, капи и шалови, џемпери и cardigans, или afghans и ќебиња.

R

Избор на клиент