.

.

Auxbeam 5202 Led Светилки Пакет со 9005 H10 Три Бои Switchback Led Магла Светилки Fanless

Auxbeam 5202 Led Светилки Пакет со 9005 H10 Три Бои Switchback Led Магла Светилки Fanless

DEN 934.56
Залиха

【УЛТРА-ВИСОКА ОСВЕТЛЕНОСТ】F-F2 серија led светилки со CSP LED двострано чип, 360-степен јасно зрак нема слепи зона.Прозрачна Флукс : 10000lm/set (5000lm/крушка), Xenon бела светлина ја рефлектираат патот боја/знаци подобро да се покаже појасна патот ситуација.Оперативен Напон : DC 9-24 V (одговара 12 V,24 V возила). 【ПОДОБРО СВЕТЛО ИЗЛЕЗ】Инженеринг зрак шема дизајн фрли светлина на патот рамномерно во соодветен агол, без магла светлина.Мека бела светлина, во цврста зрак на моделот, не ќе ги заслепуваат на доаѓање сообраќај.Употреба : магла светлина. 【3 БОЈА SWITCHABLE ВО 1 СИЈАЛИЦА】 "ON-OFF-ON" за да се префрлите на владата, слободно да се префрлате помеѓу 6500 K xenon бела, 4500 K топло бела и 3500 K Жолта.Работи совршено во тешките временски услови и да добијат многу визија и далечина на видливоста во темнината за да се обезбеди одлична изведба на магла светлина и безбедноста на возењето. 【ПОДОБРО СВЕТЛО ИЗЛЕЗ】Секој 9005 led магла сијалица со кориснички CSP 3570 led чипови, двострани светилка мушка дизајн, 360 степени јасно зрак нема слепи зона и обезбедување на повисок степен на осветл. 300% посветла од вашата оригинална халоген крушка, супер фокусирани зрак шема дизајн фрли светлина на патот рамномерно во соодветен агол, без магла светлина да обезбедува пошироко и подалеку осветлување опсег. 【ВНАТРЕШНИ ИНТЕЛИГЕНТНИ IC ВОЗАЧОТ】Пакување од 2, Напон : 12 V DC, Осветленост : 8000 LM/ПАР.Напојува со Интелигентни IC circuitry техника.EMC анти-мешање, стабилна струја, без радио пречки.Брз одговор време преку побрзо светлината-up.Зголемување на светлината густина & светлина далечина.Со Висока чистота светлината, силен проницаемост и супериорна стабилност.

R

Избор на клиент