.

.

SELCRAFT 12 компјутери/Set Бел Крст Игла Памук Везови Тема Конец Skeins Шиење Занает Везови Конец Крстот Бод 6 Насоки Модел односно 559

SELCRAFT 12 компјутери/Set Бел Крст Игла Памук Везови Тема Конец Skeins Шиење Занает Везови Конец Крстот Бод 6

DEN 311.76
Залиха

ВИСОК КВАЛИТЕТ на ВЕЗОВИ КОНЕЦ премиум виножито боја на везови конец .Светла боја, богата сјај, не-исчезнува, цврста, мазна чувствуваат, не статички електрицитет.Има толку висок квалитет на везови е првиот чекор за да ја заврши својата исклучителна занаетот.НЕВЕРОЈАТЕН ПОДАРОК : Одличен подарок за вашата мајка, баба и пријатели.Тие ќе уживаат вез со нив, Тоа ќе биде одлично искуство.ДЕБЕЛИ, ИЗДРЖЛИВ И СИЛЕН ВЛАКНО - Поради својата дебелина и издржливост, на насоки не кавгата, што го прави полесно да се работи.ШИРОКО се КОРИСТИ : Премиум Везови Конец е совршен подарок за семејството и пријателите деца на повеќето прилика.Совршен за пријателство нараквици, string уметност, DIY проекти, занаети подароци, Го користи е бескрајна надвор од вашата имагинација!.СОВРШЕН ЗА ЗАНАЕТЧИСКИ : вез темата е за двете везови љубовник и група занает.Вез конец може да се употребува за вез, крстот бод, пријателство нараквици, кесички, tassels, перници, роденден картички, играчки, украси, ракавици, шалови и така натаму.DIY handcrafts за деца.Секој skein е 8 Метри во должина и 6 насоки Основните солидна крстот игла skeins Грижа инструкции : рака/ машина за миење Избрани за крстот игла & долга игла љубители на везови цвеќиња, овошје, животни, природни сцени Цртани ликови и многу други занает project Each skein е 8 Метри во должина и 6 strands Basic солидна крстот игла skeins Care инструкции : рака/ машина wash Selected за крстот игла & долга игла љубители на везови цвеќиња, овошје, животни, природни scenes Cartoon ликови и многу други занает project Single насоки може да се користи за фина везови и крстот игла Секој Skein Должина : Околу. 8m/ 3.15"Материјал : Polyester Color : white Package се Вклучени : 12 Pcs Бел Крст игла Памук Везови Thread Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

R

Избор на клиент