.

.

Говорник 1 Пар 4inch Водоотпорен Морски Јазик Кутија Тешки Површината Планината Надворешен Звучник за Брод Голф Количка Камион Мотоцикл

Говорник 1 Пар 4inch Водоотпорен Морски Јазик Кутија Тешки Површината Планината Надворешен Звучник за Брод Голф

DEN 1732.80
Залиха

Овој говорник може да биде раководена од обичен и е тестиран од страна на стотици модели, и квалитетот на звукот е сосема одличен.Погоден за : автомобили, мотоцикли, јахти, рибарски чамци, кабини, ски чамци, уредот е исто така многу погодни за спа кади, quad велосипеди, голф коли, UTV, АТВ и RV.Куполата Tweeter Компактен и Моќни : Максимум ракување 100 w(Пар).Морски Одделение IP66 Водоотпорен Изградба.На водоотпорен звучник карактеристики корозија и дамка отпорни мрежа скари.Тоа, исто така, е оценет како комплетно водоотпорен звучник систем кој го прави совршен за употреба заедно со базен, езеро, или на плажа.Боја : White Self-содржани pod звучници со монтажа голема заграда.Моќ ракување со капацитет 50 X2 watts.Содржи 100mm воздух-суспензија woofer со 25mm tweeter Maximum моќ : ракување со 50 w Per Frequency одговор : 80 - 20.000 евра Hz Impedance : 4 ohms Efficiency : 89d BInstallation длабочина : 42mm Dimensions : 112mm (W) x 110mm (H) x102mm (D)Пакет содржина : 4inch морски Тешки звучници х 1 парови.

R

Избор на клиент