.

.

deppet Ултра-Sonic кората Управувач

deppet Ултра-Sonic кората Управувач

DEN 719.76
Залиха

【ИМУНИТЕТ ДОКАЗ - 3 Фреквенции со држење на копчето со различна должина на време, лесно контрола кучиња' однесување. — Стабилен и континуиран звучни бранови.V Повлажна Звучни бранови.W Звучни бранови со неправилни фреквенции.Step1 : Бидете сигурни дека кучето лае контрола уред е целосно наполнета пред да го користите (индикатор : зелено светло).Step2 : Кога вашето куче има лошо однесување, како кората на странци или соседи полагање-страна, агресивно да се реагира на други кучиња, итн., притиснете BEEP копче за да го привлечат нејзиното внимание.Step3 : Притиснете УЛТРАЗВУЧНО копчето од Deppet анти лае уред за да го спречи од лоши однесувања.Поставување на некои висока команда како на пример "Не" или "Стоп" да се биде свој индикатор ќе ви помогне.Чекор 4 : да се Даде на вашето куче некои награди секој пат кога тој учи да престанат, како што се ужинка, или нежна фаќање, итн., со позитивна ориентација, ефект на наставата ќе се зајакнат.Step5 : По повеќе намени, на BEEP звук или вашиот кориснички команда ќе стане индикаторот се да го запре од лошо однесување.Важно : ве Молиме чувајте притискање на ултразвукови копче додека вашето куче реагира!Ве молиме имајте предвид дека уредот само ќе испраќање ултразвучно постојано додека се држи копчето без да се ослободите прстот.Зелениот индикатор : кога ќе притиснете или 2 копчиња, Deppet анти лае уред ќе флеш зелена.Црвениот индикатор : Кога нивото на батеријата е помалку од 15%, црвено светло ќе флеш.USB кабел за полнење : Нема потрошувачката на батеријата!Ве молиме да користите адаптер на 5 V2 A за полнење да се појави на производот.Време на полнење : 2 часа за околу 2-недела-долготрајни време.MAINTAINANCE & ВИД НА БЕЛЕШКИ : .Различни кучињата имаат различни одговори на звучни бранови.За најдобри резултати, можете да го користите овој производ со други обуки алатки и инструкции заедно.Sonic куче кората контрола уред нуди 3 различни фреквенции на звучен бран.Промена на режими од еден период на време да може ефективно да се избегне имунитет.Куче лае контролни уреди затворен усвојува ултразвукови звучен бран, кој нема да предизвика никаква штета, болка или било кој друг негативен ефект на кучиња.на постарите или слушно-оштетени кучиња.Работната далечина е 5 метри (16.4 ft), кој е идеален за внатрешна или надворешна употреба.Ве молиме да бидете трпеливи со обука и корекција во првите неколку пати на кучето лае контрола уред.

R

Избор на клиент