.

.

LED Headlamp Батерија, 230° Широк Зрак Headlamp Светилка, 2COB 5Modes Главата Светилка со Рачно Сензор, Лесни Светлата за Водење на Лов Hking Кампување

LED Headlamp Батерија, 230° Широк Зрак Headlamp Светилка, 2COB 5Modes Главата Светилка со Рачно Сензор, Лесни Светлата

DEN 311.76
Залиха

Само притиснете на копчето за да се префрлите на 4 единствен извор на светлина за осветлување сцени во чекор.Ochoice LED headlamp доаѓа со 2 извори на светлина и 5 лесни начини, 350 lumens излез може да се покријат целата визија.Вграден-во 1200 m Ah голем капацитет на батеријата, целосно наполнетата работното време на фарови за глава достигнува 2,5 до 8 часа.Исто така, има несакани место светло, max осветлување растојание до 100meters.И долго притиснете за 2 секунди за да се префрлите на strobe на владата, потоа на два извори на светлина на оваа глава светилка блицот во исто време.Широк зрак Led Headlamp нуди 230°широк агол осветлување, 350 lumens излез може да се покријат целата визија.И долго притиснете за 2 секунди за да се префрлите на strobe на владата, потоа на два извори на светлина на овој работи headlamp флеш во исто време.Прилагодливи headband овозможува да се прилагоди на различни глава големини и тешко капи. 1200 m Ah Батерија Батерии - Изградена-во 1200 m Ah голем капацитет на батерија, оваа батерија headlamp доаѓа со полнење преку USB кабел и Тип C текст интерфејс е приспособен кон различни заеднички енергија опрема.Што ви овозможува лесно контрола на главата на светилката без директен контакт, кога твоите раце се валкани и веќе не се во потрага по светлина се префрла во темница.На headband светлина е одлична за ноќно трчање, автомобил поправка, итен случај, кампување, планинарење, риболов и други активности на отворено. 5 Лесни Начини - На headlamp полнење има 5 осветлување начини : КОЧАН Висока Режим, КОЧАН Ниска Режим, XPE Висока Режим, XPE Ниска Режим и Strobe Режим.Преносни & повторното користење - Тежина само 3.Сензор за движење Mode - вклучување на предните светла за возрасни во било режимот, кратко притиснете за светло копче за да го внесете сензор mode тогаш може да се претвори во светлина за вклучување/исклучување на мавтајќи со рака пред сензор прием.

R

Избор на клиент