.

.

YINHA Дигитален Видео Зголемувачот 5.0 Инчен Екран, 4X-32X Зум, Мулти-Боја на Владата, 5 Нивоа на Осветленост, HDMI Излез AV на ТВ, Идеална Алатка за Читање и Пишување Гледање К?

YINHA Дигитален Видео Зголемувачот 5.0 Инчен Екран, 4X-32X Зум, Мулти-Боја на Владата, 5 Нивоа на Осветленост,

DEN 3911.76
Залиха

【4 X-32 X Зум 】 5.0 инчен голем LCD екран и 4 X-32 X Зум, изработка на овој пренослив зголемувачот читање сида со добра зголемувачот ефект.Но треба да се напомене дека : овој зголемувачот треба да биде ставен на книги или весници за читање, во спротивно ќе биде матно затоа што на фиксен фокус. 【17 Боја Начини за Поддршка на фотографија и репродукција функција; можете да го фотографија на близок или битните делови и репродукција; поддршка ТФ-картичка до 32 GB макс (не се вклучени). 【Свитлива се Справи со Дизајн на ова електронско читање сида со надворешни батеријата се направи може да се користат за повеќе од 4 часа; Идеален Помош за Читање, Пишување, Прикажување Мапи, Книги. 【Најдобар Подарок за слабовидните 】 Работи одлично!Овозможува сериозно визија оштетени луѓе шанса да го прочитате повторно.Тие може да го прочитате mail таа добива или читаат списание член.веројатно нема да им помогне да читате книга или долги статии, но совршен за менија, сметки, состојки, рецепти, телефонски броеви!.Спецификација:1. Тип на екран : 5.0-инчен high-definition LCD екран.2. Зголемување пати : 4-32 пати, stepless зум.3. Големина во пиксели : VGA.4. Пет нивоа за осветлувањето на LCD екранот.5. Фокусна должина на објективот : 3.5 cm-6cm.6. 17 боја шеми за различни барања.7. Видео Интерфејс (AV НАДВОР).8. Мини USB Жица (порта 2.0).9. Го вклучите/исклучите алармот на ѕвончето.10. Свитлива се справи.11. Мемориска функција, способности на ажурирање на навиките на корисниците пред исклучување.12. На располагање да ТФ-картичка (32 GB до максимум) за фотографирањето или replaying.13. Континуирано работење 4+часа, време на полнење на 5-6 часа.14. Батерија : надворешна батерија 2,500 m AH (монтажни).15. Тежина : 230g (вклучувајќи батерија).

R

Избор на клиент