.

.

Температурата Контролер, Регулатор на Температура Лесен за Употреба -20~100℃ за Фрижидер за Висока Моќност Оптоварување(Црвено Светло)

Температурата Контролер, Регулатор на Температура Лесен за Употреба -20~100℃ за Фрижидер за Висока Моќност Оптоварување(Црвено

DEN 1116.00
Залиха

Висока точност и резолуција е на високо ниво.Излез реле може да се вчита различни висока моќност оптоварување.Лесен за користење,лесен за работа,работи stably.Во истрагата е водоотпорен,многу издржливи и има долг животен век.На термостат има широк контрола на температурата се движи од -20~100℃.Функција : 1. На термостат има широк контрола на температурата се движи од -20~100℃.2. Излез реле може да се вчита различни висока моќност оптоварување.3. Лесен за користење,лесен за работа,работи stably.4. Во истрагата е водоотпорен,многу издржливи и има долг животен век.5. Висока точност и резолуција е на високо ниво.Спецификација : Предмет Тип : Thermostat Temperature Контрола на Опсег : -20~100℃Резолуција : 0.1℃ Кога меѓу-9.9~99.9℃,1℃ на други температура опсег.Мерење На Точност : 1℃Refresh Фреквенција : 0.5 S Прибл.Врати Разликата на Точноста : 0.1℃Влезен Напон : DC12 VMeasurement Текст : NTC (10 K0.5%) Водоотпорен Probe Output : Еден Начин 10 A Relay Light Боја : Црвена/Сина(Изборен)Инструкции : Поврзување на напојување и оптоварување на снабдување со енергија на контролер.Притиснете STC(+) C/F(-) за да го поставите саканата поставите температурата.По поставувањето е завршено, се чека 3 секунди, автоматски да го потврди враќањето.Во тоа време, контролорот е поставен.Реле е автоматски да се вклучува и исклучува.Излез на термостат е 10 A реле, која ги задоволува различните високо-моќ товари.Ве молиме да се обезбеди правилна индикатор на линија и статусот на дигиталниот цевка : Индикатор светлото : Исклучување значи реле е исклучено, стабилна светлина значи реле е затворена.Дигитална Цевка : на Екранот ЌЕ сензор за отворено коло.Екранот HH е надвор од опсег на мерење.На термостат ќе насилно отворање на реле.Display - за висока температура protection Parameter функција опис : Притиснете и задржете го ПОСТАВИТЕ за 5 секунди за да го внесете главното мени, притиснете STC (+), C / F (-) за да се префрлите PO-P8, кога прилагодување PO-P8 параметри, ако треба да се прилагоди PO, додека STC (+) C / F (-) Еднаш, PO вредност трепка, притиснете STC (+) C / F (-) за да ја прилагодите, по прилагодување на OK, тогаш STC.

R

Избор на клиент