.

.

Раст на косата Серум, Dht Блокатор на Скалпот Третман со Масло од Лаванда, Cedar Масло, и Рузмарин Масло за Раст на Косата, Добро за 90 дена, 30mL - Sayar Нега

Раст на косата Серум, Dht Блокатор на Скалпот Третман со Масло од Лаванда, Cedar Масло, и Рузмарин Масло за Раст

DEN 2376.00
Залиха

За разлика од другите третмани на косата на мажите, да го Задржи е специјално помеша од активни, врвот на линијата растенија.Пеперминт Масло : Пеперминт масло за раст на косата има есенцијални масни киселини кои ја зајакнат вашата коса.Тоа хидрати вашиот фоликулите на косата од внатре окното за да се заштитат од оштетувања од вода.Grapeseed Масло : Grapeseed има Витаминот Е со Линолова Киселина.Ние ги следиме Добра Производна Пракса (gmp) без вршење на животните процеси.Рузмарин Масло : Рузмарин одделенија надвор dht од вашиот фоликулите на косата.Рузмарин Масло : Рузмарин одделенија надвор dht од вашиот фоликулите на косата.Мислевме youd како и тоа колку што ние се направи, па ние заглавени тоа право!Маслото од јојоба : Јојоба салда на себум производство, дозволувајќи им на вашите фоликулите на косата, да го отвори.Таа го стимулира фоликулите на косата, што овозможува здрав раст на косата кај мажите.Како да се Запре опаѓањето на Косата : 7 Активни Растенија.Тоа е преполна со 7 активни растенија, ги блокира dht на скалпот, без ужасна несакани ефекти.Реши проретчена коса со овој dht блокатор за мажи.Држи Коса Regrowth за Мажи - Е оддалечување на косата третман за мажите, нашиот раст на косата на нафта, исто така работи на машки губење на косата.Тие работат како dht блокатори додека зајакнување на влакната од косата рок.Cedar Масло : Cedar ја зголемува циркулацијата на вашиот скалп, стимулирање на здрав раст на косата.Argan Масло : Argan е голема во лекување на сплит завршува, кротењето frizz, и со додавање на silkiness и сјај.

R

Избор на клиент