.

.

Температурата Контролер, Pratical Дигитален Термостат за Мерење на Температурите

Температурата Контролер, Pratical Дигитален Термостат за Мерење на Температурите

DEN 2308.80
Залиха

Овој контролер поддржува префрлување помеѓу режимите кул и топлина.Аларм кога температурата надминува температура граница или кога сензор грешка.Контрола на температура, со поставување на температурата постави вредност и разликата вредност.Таа поддржува температурна калибрација функција.Уреди за ладење контрола излез одложување заштита.Овој контролер поддржува префрлување помеѓу режимите кул и топлина.Контрола на температура, со поставување на температурата постави вредност и разликата вредност.Таа поддржува температурна калибрација функција.Уреди за ладење контрола излез одложување заштита.Аларм кога температурата надминува температура граница или кога сензор грешка.Спецификации : Модел : STC-2000 Напон : AC 110 V~220 V (50 Hz/60 Hz) Температура Мерен Опсег : -55℃~120℃ Температура Опсег : -55℃~120℃ Температура Мерење Грешка : ±0.5℃ Тип на Сензор : NTC (10 K/3435) Контрола на Точноста : 0.1℃ Максимална Потрошувачка на Енергија : 2 W Реле Контакт Струја : AC 10 A/напон 220 V Складирање на Податоци : Да Работна Температура : 0℃~50℃ Температура на Чување : -10℃~60℃ Големина на : 8.3*7.5 cm/3.2*2.9 во Тежина : 126g(прибл.) Пакетот Вклучува : 1 x Температура Контролер со Сензор.

R

Избор на клиент