.

.

Радио БЛАГАЈНИЧКИТЕ PNI Придружба HP 7120 ASQ, RF Добивка, 4W, 12V и БЛАГАЈНИЧКИ PNI Екстра 48 Антена со Магнет Вклучени, 45см, SWR 1.0

Радио БЛАГАЈНИЧКИТЕ PNI Придружба HP 7120 ASQ, RF Добивка, 4W, 12V и БЛАГАЈНИЧКИ PNI Екстра 48 Антена со Магнет

DEN 247.20
Залиха

Малите димензии на БЛАГАЈНИЧКИТЕ Радио (само 110x120x25mm) им овозможи на своите локација, во многу тесен простор во вашиот автомобил, без нарушување вас додека возите.CB Радио PNI Придружба HP 7120 во согласност со законодавството во сила во Романија и во Европа, со максимална дозволена моќност на 4 W. Тоа е овозможено во 12 V со помош на запалка приклучок за приклучок вклучени во пакетот.На PNI Придружба HP 7120 е зајакната со Дигитална Контрола на Бучавата (Дигитални Автоматски Squelch) систем.На рачно и автоматски двојно squelch режим нуди корекција на 28 и 9 нивоа заедно со RF Добие функцијата за пофини прилагодување на приемот.На PNI Екстра 48 антената е меѓу најмалите БЛАГАЈНИЧКИТЕ антени (има висина од само 45 cm), а може да се монтира и на автомобили и комбиња или минибуси.На PNI Екстра 48 антена има специјални анти-бучава дизајн кој им овозможува на воздухот да се менува околу скок, елиминирање на шум произведени од страна на ветрот.Идентификација на производот Производот код PNI-7120 EX48 Општи карактеристики на БЛАГАЈНИЧКИТЕ Радио СУМ-ФМ емитува бенд тип Фреквенција 26,965-27,405 MHz 40 AM / FM канал Микрофон тип RJ45 џек 1 W звучници аудио моќ на Осетливост (20d B SINAD) поголема од 1 µV (AM / FM) 4 W емисија моќ Модулација 80 - 90% Монтажа 1 DIN 12 V напојување Максимална 2 A потрошувачка Димензии / Тежина 110 X 120 X 28 mm / 385 g Посебни карактеристики БЛАГАЈНИЧКИТЕ Радио Прилагодливи ASQ Да, 9 нивоа SQ - Squelch Да, 28 нивоа Скенирање канал RF се Здобијат со Да, 9 нивоа заклучување на Тастатурата различно обоени екран 9/19 итни канал копче за температурата на работа -26 C - +60 C Радио антена карактеристики Работна фреквенција 26 - 28 Mhz Максимална применува моќ 150 W S. W. R.минимум во центарот на бендот 1.0 Антена должина 45 см Работи дистанца 10 км Отпорност 50 Ohms Материјал Fiberglass PL259 конектор тип на Магнетна база вклучени Магнетна база дијаметар 103 x 66 x 40 mm должина на Кабел 4m пакетот содржи БЛАГАЈНИЧКИТЕ Радио БЛАГАЈНИЧКИТЕ радио антена Магнетна база PL259 приклучок за Кабелот за RG174 4 m Полесни приклучок за Микрофон застане на БЛАГАЈНИЧКИТЕ Радио Поддршка.

R

Избор на клиент