.

.

ZHDQ Електрична енергија Далеку Инфрацрвена Греење Мат за Троседот, Жад и Турмалин Греење Подлога за Болка во Грбот и Грчеви Олеснување, Лесно да се Прилагоди на Темп

ZHDQ Електрична енергија Далеку Инфрацрвена Греење Мат за Троседот, Жад и Турмалин Греење Подлога за Болка во Грбот

DEN 7919.76
Залиха

Жад и турмалин камен ќе го објави далеку инфрацрвени зраци и негативни јони кога по греење, кои ќе навлезат длабоко и рамномерно во телото ткиво, ублажување на вкочанетост на мускулите и зглобовите.Користи поставеност на загреана камења на телото за да помогне во промоцијата на физичка и ментална релаксација, се елиминира негативната енергија.Ова е форма на терапија најчесто се наоѓаат во спа settings.На Инфрацрвена греење подлога со намера привремено да се намали болката и воспалението.Намера да се подобри циркулацијата на крвта, нуди привремено олеснување од болката во зглобовите, вкочанетост на мускулите.Искуство привремено олеснување од вашиот болки и болки во малку, како и 30 минути.Континуирана употреба носи подобро целокупната чувства на секојдневна основа.Голем греење подлога, соодветен за релаксација на телото, изразат својата благодарност за вашата сопруга, сопруг, родители и пријатели.Оваа греење подлога е добар подарок за родендени, годишнини и различни празници.Jade Греење Подлога Придобивки : ●Кога природни камења се загрева,тие испуштаат далеку инфрацрвен и негативни јони.●Далеку Инфрацрвени Зраци продорен внатрешниот региони на ткива и мускули за болка,Подобрување на циркулацијата на крвта.●Овие јони се промовира oxygenation на мозокот го намалите стресот,нежно да ги смири сите на телото и умот.●Олеснување на мускулните грчеви, болка и вкочанетост во зглобовите, половината, рамената, цервикален ' рбет, тензии и да се подобри мускулната релаксација, привремено зголемување на локалната циркулација на крвта.Спецификација : ●име на Производ : троседот перница●Производот Камен : Jade Турмалин●Производ големина : 50*150cm●Напон за напојување : 220 V/110 WPackage : ●1*Греење Подлога●1*Термостат.

R

Избор на клиент