.

.

MedicSteel Флеш Намали Не Држете Distal Крајот Машина со Волфрамово Карбид Совети Универзална Жица Машина Забни Клешти

MedicSteel Флеш Намали Не Држете Distal Крајот Машина со Волфрамово Карбид Совети Универзална Жица Машина Забни

DEN 285.60
Залиха

ПРЕМИЈА ОДДЕЛЕНИЕ од НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК : Medic Steel користите само квалитетни материјали во сите негови инструменти.ПРОИЗВЕДЕНИ ОД НАЈВИСОКИТЕ ОДДЕЛЕНИЕ МАТЕРИЈАЛИ : Квалитет медицински одделение материјалот нуди оптимална ефикасност и долговечност.Процес е завршен со користење на електро полски и passivation.Волфрам Карбид : medicsteel користите само германски волфрам карбид влошки.Мазна акција во вашата рака.Не се Лизга Жлебот се Справи со Дизајн ,ергономски и напор.Medicsteel Флеш Намали Не Држете Distal Крајот Машина Ортодонтски Клешти Волфрам Карбид (Т/В) Внесува Универзалната distal крајот се намали и задржете машина лесно може да ги намали сите видови на жици.Нерѓосувачки Челик изградба обезбедува засилен сила и анти-корозија, ветувајќи дека ќе долг живот на користење со помалку се носат.Целосно Autoclavable и лесно да се чисти.Го добиете најдоброто вредност од изборот на Лекар Челик.Карактеристики на производот - Стоматолошки Жица Секачи, Ортодонтски Клешти - Волфрам челик е многу издржливи и има долг животен век.- Тоа може да се користи за да се направи и намалување на различни парична казна циклуси и пролет циклуси.- Еднократно, високо флексибилни, ергономски и напор.Производ Димензии : 18 x 2 x 9.5 cm; 90.7 g About Us Medic Steel, беше основан за да се обезбеди стоматолошки и хируршки индустрија со инструменти направени од супериорен хируршки одделение од нерѓосувачки челик и титаниум.Medic Steel брендирани инструменти се признаваат за нивниот уникатен дизајн и сигурен изработка на конкурентни цени.

R

Избор на клиент