.

.

Олеснување Pak 11-1315-12 жешко место Влажна Топлина Пак, на 'Рбетот-Големи Димензии, 10 x 24 (Пакување од 12)

Олеснување Pak 11-1315-12 жешко место Влажна Топлина Пак, на 'Рбетот-Големи Димензии, 10 x 24 (Пакување од 12)

DEN 5302.80
Залиха

Пакет Димензии : 8 Х х 15 L x 12 W (инчи).Топла Пакети/Терапија.Пакет Тежина : 30.0 фунти.Земја на Потекло : Кина.Олеснување Pak влажна топлина пакети и опфаќа се едноставен и ефикасен начин на примена на влажна топлина.На влажна топлина пакети обезбедува 30 минути на терапевтски влажна топлина да ги смири непријатност од беспомошна вратот, backache, артритис, sprains и модринки.Пакет може?се?загрева во вода на шпорет, во микробранова печка или во единица за загревање.Кога третман е комплетна, пак може да бидат зачувани за понатамошна употреба.Секогаш се применуваат влажна топлина пакет со Олеснување Pak маска или тешки крпа целосно завиткан околу пакет.

R

Избор на клиент