.

.

Ks-Onda Шприц Филтри PTFE Мембрана - Хидрофилна Филтрација,25мм Дијаметар,0.22 um Големината на Порите,Пакување од 10

Ks-Onda Шприц Филтри PTFE Мембрана - Хидрофилна Филтрација,25мм Дијаметар,0.22 um Големината на Порите,Пакување

DEN 311.76
Залиха

PTEF хидрофилна мембрана,25мм Мембрана Дијаметар,0.22 um Големината на Порите.Не Стерилен Шприц Филтри.Конектор : Доводното : Женски Луер,Штекер : машки се лизга Луер.Хидрофилна PTFE мембрана има силна хемиска компатибилност, и да можат скоро се способни за филтрирање на сите органски растворувачи и силна корозивни хемикалии.Ks-Onda Шприц Филтри [Хидрофилна PTFE Мембрана] Не-sterilized 25мм Дијаметар 0.22 um Големината на Порите за Лабораторија Филтрација со KS-Onda Биотехнологија
Апликацијата Карактеристики : Хидрофилна PTFE мембрана има добра hydrophilicity и е погодна за вода систем и разни органски растворувачи.Тоа, исто така, има карактеристики како ниска solubility, пропустливост на воздух и вода непропустливост, големи гасовити флукс, добар температура отпор, силна киселина, алкално, органски растворувач и oxidant отпор, стареењето отпор, не-почитување, biocompatibility и така натаму.Интерфејс : стандард шприц приклучок може да биде поврзан со конвенционалните шприц штекер.Надворешниот дијаметар на горниот интерфејс (се поврзете со шприц крајот) е за 6.5 mm, и внатрешен дијаметар е за 4.4 mm.Надворешниот дијаметар на долната интерфејс (се поврзете со игла крајот) е за 4mm, и внатрешен дијаметар е за 2.2 mm.Филтрација Област : 0.85 cm Филтрација Притисок :

R

Избор на клиент