.

.

CHAOCHAO Нога Нокти Грижа Кука Двојно Заврши Ingrown Пети Lifter Ноктите Педикир Алатки (Боја : Сребро)

CHAOCHAO Нога Нокти Грижа Кука Двојно Заврши Ingrown Пети Lifter Ноктите Педикир Алатки (Боја : Сребро)

DEN 535.44
Залиха

Големина : 2.5 * 4cm.Материјал : не ' рѓосувачки челик.Боја : Злато, Сребро.Предмет : ноктите lifter.Користење на рачката механика да се промени аголот на ноктите раст, да им помогне да се подобри ingrown ноктите.Специјално дизајнирани за ingrowing ноктите и paronychia.Добредојдовте на нашата продавница, нашите производи ќе бидат постојано ажурирани, добредојдени да се продолжи да се обрне внимание!Спецификација:Боја : Злато, Silver Material : нерѓосувачки steel How да се Користи Ingrown Ноктот Пенкалата да Correct1. Користете една рака држете средината оратор точка на алатката, извртување на нут да се поправи eiquipment на ноктот со другата рака . (оратор точка кон две насоки за различни големини на ноктите)2. Полека се интензивира, до таму е во насока на проширување. 3. Се интензивираат малку за секои 10 minutes4. По 30 минути подоцна,се на нозе надвор од водата, се чека 15 минути да се исуши нозе.5. Отстрани опрема, на ноктот е reshaped, позиција, некои нешта памук навалена под ноктите.Пакет се Вклучени : 1pc Ingrown Ноктот Lifter Note:1. Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ви благодариме!2. Ве молиме овозможи 1-3cm мерење на отстапување се должи на рачно мерење.

R

Избор на клиент