.

.

Fristaden Лабораторија за Дигитални Центрифуга 0-4000RPM | LCD Дисплеј | Клупа-Топ Центрифуга Машина за Лабораториска и Клиничка Употреба | 1 Година Гаранција

Fristaden Лабораторија за Дигитални Центрифуга 0-4000RPM | LCD Дисплеј | Клупа-Топ Центрифуга Машина за Лабораториска

DEN 1197.60
Залиха

Се знае точниот сила се користи за да се оддели вашиот течности заштедува време, прават пресметки и обезбедува повеќе точни, replicable податоци.На центрифуга функции светла LCD дисплеј и лесен-за-користење контроли.Ова вклучува моќен 200 W мотор, LCD дисплеј и алуминиумски легури роторот.На роторот е заменлив, овозможувајќи за различни rotors во зависност од вашите проекти треба.Кога центрифуга машина работи што лесно може да се види на преостанатото време и моменталната брзина или сила.Изберете или на брзина (0-4000 ВРТЕЖИ во минута) или центрифугалните сили (0-2100 XG).РОБУСТЕН ДИЗАЈН, ТИВКА РАБОТА : На benchtop центрифуга е изграден со тешки, лабораторија за квалитет на материјали за да се справи со тешка работа, секојдневна употреба, година по година.Машината вклучува шест 50мл цевки кои се вклопуваат безбедно во фиксна-аголот на роторот.Спецификации : .На центрифуга може да се постави за помалку од 5 минути и доаѓа со детални, user-friendly упатството.Стопанските готвачи и бармени сега употреба лабораторија центрифуги за да се оддели сокови и сосови за да се произведе повеќе концентрирани бои и вкусови.ЕДНА ГОДИНА ГАРАНЦИЈА И ПОВЕЌЕ : Ние се врати на Американски бренд Fristaden Лабораториска Центрифуга со 30-дневниот гаранција за парите назад и целосна една година гаранција.Дури и додека работи со голема брзина, на центрифуга машина работи тивко.Поставување на операција време на втората (0-99 минути) и изберете или на брзина (0-4000 ВРТЕЖИ во минута) или центрифугалните сили (0-2100 XG).Кога центрифуга машина работи што лесно може да се види на преостанатото време и моменталната брзина или сила.На Fristaden Лабораторија центрифуга има прецизен и независни контроли кои се добро прилагодени за лабораторија, амбуланта или во училница.Ако имате било какви прашања, нашата служба за корисници знае овој производ добро.На центрифуга може да се постави за помалку од 5 минути и доаѓа со детални, user-friendly упатството.Поставување на операција време на втората (1-99 минути).Центрифугалните радиус е 120mm.На benchtop центрифуга е изграден со тешки, лабораторија за квалитет на материјали за да се справи со тешка работа, секојдневна употреба, година по година.Со голем максимален капацитет од 300 milliliters (за 1 1/4 чаши) и моќен центрифугалните сили на 2100 XG, кулинарски центрифуга е практичен за брза барови и кујни.На Fristaden Лабораторија за Дигитални центрифуга ви овозможува директно програма и да ги видите во однос центрифугалните сили (во 1 XG зголемувања) или брзина (во 10 RPM зголемувања).

R

Избор на клиент