.

.

Yabcany Creality Ender 3 Надградба Комплет Извори Екструдер Sock Јарец Клон Цевка Stepper Апсорбери за 3D Печатач Додатоци CR-10 CR10S CR20 Про

Yabcany Creality Ender 3 Надградба Комплет Извори Екструдер Sock Јарец Клон Цевка Stepper Апсорбери за 3D Печатач

DEN 527.76
Залиха

Премиум надградба за полнење за вашиот Creality Ender 3 печатач, ова брзо и лесно да се инсталира за собирање на испробани и тестирани надградби подобри перформанси и сигурност на вашиот Ender 3 D печатач.Вклучени алуминиум екструдер надградба овозможува повеќе сигурен филамент хранење и не се истроши во текот на времето како фабрика испорачаниот пластичен собранието ќе направи.На висока температура силикони топла крајот sock помага со топла крајот температура стабилност на вашиот загрева блок, на силиконски sock исто така го спречува топлина зрачи на вашиот печати, имајќи го ова на топлината подалеку од вашиот печати овозможува зголемена overhangs.Ова е од суштинско значење за производство на квалитетни отпечатоци.Четири рамен заврши компресија кревет извори подобрување на цврстина и стабилност на печатење кревет, на ниво кревет е клучот за производство на високо квалитетни отпечатоци, овие подобри вкочанетост рамен заврши извори значи вашиот кревет останува ниво за подолго време.Подобрена PTFE Bowden цевка обезбеден е подготвена за монтирање на вашиот печатач без сечење бара двата краја се совршено се намали.Нашите Јарец клон цевка има подобрен внатрешен дијаметар од 1.9 mm оваа помали дијаметар овозможува за многу помалку филамент 'slop" во Bowden цевка, пак, ова значи дека може да се намали со вжарено retraction стапки.Оваа подобрена Bowden цевки поддржува максимална температура од околу 300"C. Големина : Creality Ender 3 Надградба за Полнење.

R

Избор на клиент